ARAZKHABAR.IR

مخابرات آذربایجان‌غربی در مدار توسعه اینترنت روستایی است


مخابرات آذربایجان‌غربی در مدار توسعه اینترنت روستایی است آراز خبر- مدیر مخابرات منطقه آذربایجان‌غربی گفت: با عزم جدی مخابرات در حال توسعه شبکه اینترنت همراه در مناطق روستایی هستیم تا مناطق روستای دارای اینترنت همراه پرسرعت باشند.

 چنگیز نوری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران ضمن اشاره به برنامه‌های مخابرات منطقه آذربایجان‌غربی در خصوص توسعه شبکه ارتباطات مخابراتی روستایی اظهار کرد: تجهیزات لازم برای ایجاد ۴۳ سایت جدید در روستاهای استان خریداری شد تا در کوتاه‌ترین زمان این سایت‌ها راه اندازی شوند.

وی با تاکید بر اینکه با راه اندازی این سایت‌ها بیش از ۵۰ روستا از اینترنت پرسرعت همراه اول بهره مند می‌شوند افزود: تامین تجهیزات ۸۴ سایت دیگر نیز در مرحله خرید قرار دارد که تا پایان سال به مرحله نصب و راه اندازی می‌رسد.

نوری با اشاره به اینکه همراهی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات می‌تواند شاخص بهره مندی از اینترنت پرسرعت روستایی را تا پایان سال بالای ۹۰ درصد برساند اظهار کرد: از محل اعتبارات USO، برای ۳۰ روستای استان که فاقد هرگونه زیرساخت ارتباطی هستند، پروژه‌های مخابراتی تدوین شده و تا پایان سال به اتمام می‌رسد.

مدیر مخابرات منطقه آذربایجان‌غربی با بیان اینکه هم‌اکنون ۸۴ سایت ۴.۵G یا LTE در سطح استان فعال است افزود: ۴۸ سایت دیگر از این مجموعه در برنامه توسعه قرار دارد که ۲۸ سایت جدید نیز از نسل پنجم برای کوتاه مدت در سطح استان برنامه ریزی شده است.

نوری در خصوص کابل‌های مسی نیز یادآور شد: ۲۰۰ کیلومتر کابل کم زوج مسی برای رفع خرابی‌های ناشی از سرقت کابل‌های مخابراتی تامین شده است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته بیش از ۱۵۰ میلیارد ریال به شبکه روستایی آسیب وارد شده است افزود: روستاهایی که شبکه مخابراتی مسی آنها مورد سرقت واقع شده اما تحت پوشش شبکه همراه اول هستند، مخابرات این آمادگی را دارد تا سیم کارت رایگان با تعرفه تلفن ثابت را در اختیار آنها قرار دهد.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/09/19 10:17 ق.ظ | دفعات بازدید: 3093 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot