ARAZKHABAR.IR

مددجویان بهزیستی آذربایجان غربی صاحب شغل شدند


مددجویان بهزیستی آذربایجان غربی صاحب شغل شدند مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی گفت: بیش از دوهزار مددجوی زیر پوشش بهزیستی استان امسال صاحب شغل شده اند.

گروه خبر:به گزارش آراز خبر،پروین محمدپوری در این زمینه با بیان اینکه توانمندسازی مددجویان این بخش از اولویت‌های بهزیستی استان است، گفت: امسال برای دو هزار و ۲۳۳ نفر مددجو زیر پوشش این نهاد شغل ایجاد شده است.

وی، با اشاره به اینکه امسال یکهزار مددجوی زیر پوشش این نهاد تسهیلات کم بهره خود اشتغالی تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان دریافت کرده اند، افزود: در این مدت چهار هزار و ۲۰۰ خانواده زیرپوشش خدمات موردی این نهاد توانمند و از چرخه دریافت مستمری خارج شده‌اند.

محمدپوری تصریح کرد: در راستای توانمندکردن این خانواده‌ها و نیز اشتغالزایی برای مددجویان تسهیلات مشاغل خانگی تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان و کارفرمایی تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان با نرخ پایین به مددجویان اعطا شده است.

وی گفت: ۹۶۰ میلیارد ریال امسال تسهیلات خوداشتغالی و مشاغل خانگی به مددجویان زیر پوشش این نهاد پرداخت شده است و با پیگیری و مساعدت استاندار آذربایجان غربی هشت هزار و ۱۹۵ نفر از مددجویان پشت نوبت، وارد چرخه حمایتی بهزیستی استان شدند.

محمدپوری، تعداد خانوارهای مستمری بگیر را ۵۰ هزار و ۷۳۵ خانوار اعلام کرد و افزود: ۱۵۹ هزار و ۵۰ نفر از خدمات پیشگیری از تنبلی چشم بهره مند شده‌اند.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی، همچنین تعداد دانشجویان زیر پوشش را ۶۷۰ نفر و سالمندان را ۲۴ هزار و ۵۱۹ نفر اعلام کرد و گفت: ۵۳۶ مرکز در سطح استان نسبت به خدمات دهی به جامعه هدف فعالیت دارند.

محمدپوری اضافه کرد: همچنین ۵۹ هزار و ۹۱۴ نفر از افراد زیر پوشش دارای معلولیت هستند که از این تعداد ۴۲ هزار و ۴۴ نفر مستمری بدریافت می‌کنند.


برچسب ها:

تاریخ: 1401/09/26 01:14 ب.ظ | دفعات بازدید: 5512 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot