ARAZKHABAR.IR

مدعیان دروغین حقوق بشر در برابر رژیم صهیونیستی سکوت کرده اند


مدعیان دروغین حقوق بشر در برابر رژیم صهیونیستی سکوت کرده اند آراز خبر- نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: مدعیان دروغین حقوق بشر در برابر رژیم صهیونیستی سکوت کرده اند.

 حجت الاسلام سید مهدی قریشی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه ارومیه اظهار کرد: مدعیان دروغین حقوق بشر در برابر رژیم صهیونیستی سکوت کرده و به تماشای قتل عام کودکان بی گناه غزه ایستاده‌اند.

وی با بیان اینکه نباید مظلومیت کودکان غزه از دل و ذهن ما فراموش شود افزود: حتی بسیاری از رؤسای کشورهای مسلمان نه تنها به حمایت از مردم مظلوم غزه نمی‌پردازند بلکه اقدام به تأمین امکانات مورد نیاز رژیم صهیونیستی از جمله سوخته می‌کنند.

امام جمعه ارومیه به رفتار دوگانه آمریکا در خصوص مردم غزه اشاره کرد و گفت: از یک طرف با هواپیما برای آنها غذا می‌فرستد و در سوی دیگر جلوی آتش بس جنگ در غزه را می‌گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی تاکید کرد: نباید ما سکوت کرده و بی تفاوت باشیم بلکه همواره هم صدا با مردم مظلوم غزه و فلسطین شده و نفرت و انزجار خود را از مستکبران نشان دهیم.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی همچنین به هفتم رمضان سالروز رحلت حضرت ابوطالب (ع) و ۱۰ رمضان سالروز رحلت حضرت خدیجه (ع) اشاره کرد و افزود: حضرت ابوطالب (ع) در حفاظت از پیامبر (ص) تلاش و زحمات زیادی کشید.

وی ادامه داد: همچنین حضرت خدیجه (س) الگوی بی بدیل زن مسلمان است و تمام دارایی خود را در اختیار پیامبر اسلام (ص) گذاشت تا درراه اسلام صرف شود.

امام جمعه ارومیه با تاکید به حفظ حرمت ماه مبارک رمضان گفت: حرمت ماه رمضان نباید شکسته شود و مسؤولان امر دقت کنند در این خصوص سهل انگاری نشود و همه باید در این مهم نقش ایفا کنیم.

وی ادامه داد: هم تذکر داده و امر به معروف کرده و هم نگذاریم حرمت این ماه شکسته شود و اگر فردی روزه نیست نباید در ملأ عام اقدام به روزه خواری کند.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی افزود: همچنین نانوایی‌ها هم دقت کنند در مواقع معین اقدام به پخت نان کنند و در این خصوص دقت لازم را داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی خطاب به منتخبان مجلس شورای اسلامی هم گفت: طی مدتی که برای آغاز فعالیت در مجلس هست اقدام به مطالعه عقب ماندگی‌ها، زمینه‌های توسعه استان و مسائل دیگر نمایند تا در مجلس بتوانند برخی مشکلات ملی و استانی را مطرح کرده و برای آنها برنامه ارائه داشته باشند.

وی افزود: منتخبان مجلس همچنین دراین مدت از نظرات مختلف نیز استفاده کنند تا در مجلس برنامه‌های خوبی برای رفع مشکلات ارائه دهند.

امام جمعه ارومیه به تورم آخر سال اشاره کرد و گفت: در روزهای پایانی سال برخی افراد قیمت‌ها را افزایش می‌دهند و برخی از مردم اقدام به خرید زیاد کالا با تصور اینکه کمبود خواهد شد می‌کنند که چنین وضعیتی نباید باشد.

وی افزود: هم فروشندگان و مسؤولان در این خصوص دقت لازم را داشته باشند تا تورم خیالی ذهن مردم را درگیر نکند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی تاکید کرد: با توجه به نزدیک شدن به سال نو بهتر است مردم به اندازه توان خود اقدام به کمک به فقرا و ایتام کنند.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/12/25 03:56 ب.ظ | دفعات بازدید: 2531 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot