ARAZKHABAR.IR

مرکز خدمات جامع سلامت وکیل آباد ارومیه افتتاح شد


مرکز خدمات جامع سلامت وکیل آباد ارومیه افتتاح شد آراز خبر- مرکز خدمات جامع سلامت وکیل آباد شهرستان ارومیه و چندین پروژه بهداشتی دیگر در مجموع به ارزش ۴۰۰ میلیارد ریال در استان آذربایجان غربی روز سه‌شنبه با حضور محمد مخبر معاون اول رییس جمهور به بهره برداری رسید.

آراز خبر- مرکز خدمات جامع سلامت وکیل آباد شهرستان ارومیه و چندین پروژه بهداشتی دیگر در مجموع به ارزش ۴۰۰ میلیارد ریال در استان آذربایجان غربی روز سه‌شنبه با حضور محمد مخبر معاون اول رییس جمهور به بهره برداری رسید.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی در این مراسم گفت: اجرای این طرح از پروژه‌های بازآفرینی شهری در محله هدف شهرستان ارومیه است و بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته برای احداث این مرکز جامع سلامت ۱۷۰ میلیارد ریال اعتبار به‌روز هزینه شده است.

سیدمحسن حمزه‌لو اضافه کرد: مرکز جامع سلامت وکیل آباد ارومیه با زیربنای ۸۰۳ مترمربع چهارمین پروژه بازآفرینی شهری در محله وکیل آباد ارومیه است که همه خدمات بهداشتی و درمانی را به اهالی منطقه ارائه خواهد داد.

مرکز خدمات جامع سلامت وکیل آباد ارومیه افتتاح شد

وی همچنین با اشاره به اینکه این استان در اجرای طرح‌های بازآفرینی شهری از استان‌های پیشرو بوده است، افزود: تاکنون ۳۲ پروژه بازآفرینی شهری با اعتبار ۲۸۰۰ میلیارد ریال در استان اجرا شده است.

حمزه لو ادامه داد: هم‌ اکنون نیز ۱۶ طرح بازآفرینی شهری ازجمله ساخت خانه محله، خانه سلامت، ساماندهی معابر و ساماندهی روشنایی معابر با اعتباری بالغ بر ۸۶۰ میلیارد ریال در دست اجرا است.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی تاکید کرد: پیش‌بینی می‌شود که طی سال آتی طرح‌های بازآفرینی شهری در دست اجرا، به بهره‌برداری برسد.

مرکز خدمات جامع سلامت وکیل آباد ارومیه افتتاح شد

حمزه لو یادآور شد: این طرح‌ها در راستای ارتقای سطح سرانه خدمات بهداشتی و درمانی محلات هدف شهری در مناطق کم برخوردار توسط راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی اجرا می‌شود.

مرکز خدمات جامع سلامت وکیل آباد شهرستان ارومیه با تحت پوشش قرار گرفتن ۳۵ هزار نفر در مناطق حاشیه نشین شهر ارومیه انواع خدمات سلامت محور از جمله پزشکی و مامایی، مراقبت مادر و کودک، خدمات مشاوره و روانشناختی، مراقبت از بیماری‌های واگیر و غیر واگیر، داروخانه، واکسیناسیون، خدمات مشاوره‌ای تغذیه‌ای، خدمات بهداشت محیط و کار را به مردم ارائه می‌دهد.

همچنین همزمان با افتتاح این مرکز خدمات جامع سلامت، چهار خانه بهداشت در ارومیه، یک خانه بهداشت در نقده و یک پارک سلامت در سلماس نیز در مجموع به ارزش ۴۰۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/04/13 12:58 ب.ظ | دفعات بازدید: 2391 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot