ARAZKHABAR.IR

مرکز پایش دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی به بهره برداری رسید


مرکز پایش دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی به بهره برداری رسید آراز خبر- مرکز پایش مراقبتهای درمانی (MCMC) دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی با حضور رئیس سازمان اورژانس کشور در ستاد اورژانس آذربایجان‌غربی به بهره برداری رسید.

میعادفر رئیس سازمان اورژانس کشور  امروزدر مراسم بهره‌برداری از مرکز پایش مراقبتهای درمانی دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: مرکز MCMC به همراه اتاق هدایت عملیات بحران دانشگاه(EOC)  از مهمترین ارکان فرماندهی عملیات وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی در مدیریت حوادث است که در سازمان اورژانس کشور و اورژانس دانشگاه ها مستقر بوده و رصد لحظه‌ای حوادث را بر عهده دارد.

وی افزود: مرکز پایش مراقبت‌های درمانی، یک مرکز شبانه‌روزی با قوانین و مقررات وزارت بهداشت و درمان بوده و زیر مجموعه سازمان اورژانس کشور است که وظیفه آن پیگیری و هماهنگی در انتقال و اعزام ایمن بیماران بین بیمارستان های استان و سایر استان‌ها می‌باشد.

رصد ازدحام اورژانس بیمارستان ها، رصد ویزیت و مراقبت از بیماران، رصد ازدحام آمبولانس‌های حاضر در اورژانس بیمارستان و مدیریت آنها، رصد و پایش نحوه انتقال بیمار و مشارکت کادر بیمارستانی در انتقال بیمار و خروج به موقع آمبولانس ها از مهمترین اهداف مرکز پایش مراقبت‌های درمانی خواهد بود.

 این مرکز در طی یکسال و با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال امروز با اتصال بیمارستان سیدالشهدا(ع) طی مراسمی به بهره‌برداری رسید.


برچسب ها:

تاریخ: 1403/04/09 05:31 ب.ظ | دفعات بازدید: 1885 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot