ARAZKHABAR.IR

مسئولین با تقویت آگاهسازی نسبت به کاهش دغدغه های عمومی اقدام نمایند


مسئولین با تقویت آگاهسازی نسبت به کاهش دغدغه های عمومی اقدام نمایند معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی از مسئولین مربوطه خواست تا با رصد وضعیت آلودگی هوا، امکانات درمانی و بهداشتی و نیز تقویت آگاهسازی عمومی نسبت به کاهش دغدغه های عمومی اقدام نمایند.

به گزارش آرازخبر، علی مصطفوی در جلسه ستاد پیشگیری از شیوع آنفولانزا با حضور دستگاههای عضو ضمن تاکید بر آگاهسازی عمومی از طریق رسانه ملی و فضای مجازی در خصوص راهکارهای پیشگیرانه از شیوع بیماری آنفولانزا اظهار داشت: اطلاع یابی از شیوه های پیشگیرانه در خصوص بیماری ها سهم بسزایی در کاهش هزینه های درمان به همراه دارد.

وی با اشاره آمادگی مراکز درمانی و بهداشتی استان افزود: خانواده ها و گروه های حساس نیز می بایست الزامات پیشگیرانه را رعایت نمایند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی از مسئولین مربوطه خواست تا با رصد وضعیت آلودگی هوا، امکانات درمانی و بهداشتی و نیز تقویت آگاهسازی عمومی نسبت به کاهش دغدغه های عمومی اقدام نمایند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی نیز با اشاره اینکه وضعیت شیوع این بیماری در استان عادی است، رعایت بهداشت فردی را بهترین راه برای پیشگیری دانست و گفت:والدین نسبت به آموزش رعایت نکات بهداشتی به دانش آموزان اقدام کنند و در صورت بروز بیماری ضمن مراجعه به پزشک استراحت کودک و استفاده از مایعات فراوان را در دستور کار قرار دهند.

جواد آقازاده بهداشت فردی به خصوص شستشوی منظم دست با مواد ضد عفونی، پرهیز از دیده بوسی، پوشاندن دهان و بینی هنگام سرفه و عطسه با دستمال و عدم حضور در محل کار تا زمان پشت سر گذاشتن زمان حاد بیماری را از راهکارهای اصلی برای پیشگیری از این بیماری دانست.


برچسب ها: شیوع آنفولانزا

تاریخ: 1398/09/09 11:00 ق.ظ | دفعات بازدید: 4034 | چاپ