ARAZKHABAR.IR

مشارکت پرشور در انتخابات، اتحاد ملت ایران را به رخ دشمن می‌کشد


مشارکت پرشور در انتخابات، اتحاد ملت ایران را به رخ دشمن می‌کشد آراز خبر-نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه گفت: با شرکت پرشور در انتخابات، اتحاد ملی خود را به رخ دشمنان کشیده و نشان می‌دهیم که همچنان وفادار به انقلاب و نظام هستیم.

 حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در خطبه های این هفته نماز جمعه ارومیه افزود: همان‌گونه که اقوام و اقشار مختلف در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت کرده و غیرت خود را به نمایش گذاشتند، در انتخابات پیش رو نیز با شور تمام شرکت کرده و موجب یاس و نا امیدی دشمنان خواهند شد.

وی اضافه کرد: دشمنان دندان‌هایشان را علیه انتخابات و ایران اسلامی تیز کرده اند بنابراین در چنین شرایطی برای اینکه مملکت از گزند دشمنان در امان بماند، باید یکدل و متحد در انتخابات شرکت کنیم.

وی به لزوم توجه به موضوع انتخاب اصلح اشاره کرد و ادامه داد: باید سعی شود در انتخابات افراد مومن و ساده زیست همان‌گونه که مقام معظم رهبری فرمودند، انتخاب شوند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی اظهار کرد: باید تلاش شود حضور مقتدرانه در انتخابات داشته باشیم زیرا اگر حضور ضعیف داشته باشیم، دشمن قوی می شود و حضور قوی ما موجب یاس دشمنان خواهد شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین قریشی با اشاره به سهم ۱۴ درصدی بانوان در انتخابات امسال گفت: ۱۵ هزار و ۲۰۰ نفر نامزد انتخاباتی در کشور وجود دارد و یک‌هزار و ۱۰۰ استاد دانشگاه، ۲۰۰ نفر پزشک و ۴۰۰ نفر قاضی در آن حضور دارند.

وی افزود: دشمن با تبلیغات منفی سعی می کند تا مردم در انتخابات مشارکت نداشته باشند و باید بدانیم دشمن همواره از هرچیزی که به نفع ماست، ما را منع کرده و از هرچیزی که به ضرر ماست، به آن تشویق می کند.

وی با تبریک هفته سربازان گمنام امام زمان (ع) اضافه کرد: امنیت امروز کشور مرهون رشادت این سربازان گمنام است؛ آنان نه تنها امنیت نظامی بلکه امنیت اقتصادی را هم به وجود آورده اند و نقشه افراد سودجو را که درصدد ضربه به اقتصاد کشور هستند، خنثی کرده و جلوی آنها را گرفته اند.

امام جمعه ارومیه ادامه داد: در آذربایجان غربی بالای ۱۰۰ تیم عملیاتی اقدام به مقابله با دشمن کرده و بسیاری از آنها را دستگیر کرده اند چنان که درپیاده روی اربعین بسیاری از آنها دستگیر شدند.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی به دیدار اخیر شرکت کنندگان مسابقات بین المللی قرآن کریم با مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب در این دیدار با بیان اینکه قرآن بهار قلب هاست، تدبر و تفکر در قرآن را توصیه کرده و به آن تاکید کردند.

وی با بیان اینکه بسیاری از کشورهای اسلامی اگرچه قرآن می خوانند ولی به فرموده آن عمل نمی کنند، اظهار کرد: اکنون بسیاری از کشورهای اسلامی امکانات اسراییل اعم از سوخت و مواد غذایی را تامین می کنند در حالی که مقام معظم رهبری مسلمانان را به قطع ارتباط با اسراییل و تحریم او سفارش کرده اند.

وی با تبریک فرا رسیدن نیمه شعبان سالروز میلاد منجی عالم بشریت حضرت مهدی موعود (عج) افزود: غرب مهدویت را زیر سوال برده و آینده بشریت را تیره و تار معرفی می کند و مردم را از آینده تاریک و جنگ اقتصادی می ترساند و به مردم القا می کند که در آن زمان قتل و کشتار خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی اضافه کرد: این درحالی است که آینده از نگاه اسلام روشن بوده و حاکمیت زمین به صالحان و انسان های مومن خواهد رسید و همچنین امنیت و عدالت در زمین گسترش یافته و حاکم خواهد شد.

وی ادامه داد: برخی در مورد مهدویت مباحث انحرافی مطرح کرده و می گویند اگر امربه معروف و نهی از منکرنباشد و ظلم در زمین بیشتر باشد، امام زمان (ع) ظهور خواهد کرد درحالی که براساس آیات و روایات، امام (ع) در زمانی ظهور می کنند که ظلم و ستم در زمین نباشد بنابراین باید امام زمان (ع) در همه ابعاد زندگی ما دیده شود تا زمینه برای ظهور آن حضرت هرچه بیشتر فراهم شود.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/12/04 02:57 ب.ظ | دفعات بازدید: 2613 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot