ARAZKHABAR.IR

مشکلات شهری ارومیه سرو سامان یابد


مشکلات شهری ارومیه سرو سامان یابد آراز خبر-  نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با اشاره به چالشهای پیشروی شهر ارومیه ادامه داد: مسئله اتمام پروژه های نیمه تمام ارومیه، کنترل ترافیک و اتمام کمربند دوم ارومیه باید در اسرع وقت سرو سامان گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی  در خطبه های نماز جمعه این هفته ارومیه که در مصلی امام خمینی ارومیه برگزار شد، افزود: مدیریت شهری نقاط و ساعات پرترافیک ارومیه را احصاء و با اقدامات اساسی این مسئله را به شکل صحیح مدیریت کنند چرا که این مسئله به شدت مردم را با مشکل مواجه کرده هرچند یک طرف قضیه ترافیک نیز به مردم و فرهنگ رانندگی برمی گردد.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی افزود: ورودی های شهر و انباشت زباله ها در این ورودی ها چهره زشتی بجا گذاشته که باید مدیریت شهری در جهت حل آنها ورود کنند.

وی با اشاره به مشکلات فضای مجازی افزود: مسئولین قضایی استان فضای مجازی را کنترل کنند و جلوی افترا و توهین ها را در این فضا بگیرند.

وی با اشاره به اینکه کاندیداهای مجلس شورای اسلامی با توجه به ظرفیت و توانمندیهای خود و با تقوا و اخلاق در فضای مجازی تبلیغ کنند، تصریح کرد: کاندیداهای مجلس شورای اسلامی از توهین و تهمت زدن به سایر کاندیداها خودداری کرده و جو صمیمی و همدلی استان را با اقدامات غیر قانونی برهم نزنند.

وی با اشاره به اینکه ۱۶ آذر روز دانشجو و نماد استکبار ستیزی و ظلم ستیزی دانشجویان و دانشگاهیان است، اظهار کرد: دانشجویان نماد مبارزه با استکبار مطرح می شوند و باید تلاش کنند به مطالبات رهبر انقلاب که علم آموزی، دانستن بینش سیاسی، افزایش معرفت دینی و اعتقادی و ارتباط محکم داشتن با خدا است، دست یابند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی خاطر نشان کرد: جنگ ایران و عراق سال ۵۹ شروع شد اما این سازمان در سال ۷۰ این موضوع را پذیرفت که عراق آغازگر جنگ بوده بنابراین این نشان می دهد سازمان ملل همیشه علیه مظلوم بوده و در مقابل ظلم همواره سکوت کرده است همانطور که در حال حاضر در مقابل نسل‌کشی در غزه سکوت کرده و اراده تصویب یک قطعنامه را هم ندارد.

امام جمعه ارومیه یاد آور شد: با توجه به فرارسیدن روز تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی بر مسئولان، دولت و مدیران کل هر اداره لازم است نسبت به مباحث فرهنگی جامعه بی تفاوت نباشند و مسیر فرهنگی جامعه را بشناسند.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/09/17 02:37 ب.ظ | دفعات بازدید: 3532 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot