ARAZKHABAR.IR

مشکلات مشاوران فرمانداران و کارشناسان‌ امور بانوان شهرستانها پیگیری می شود


مشکلات مشاوران فرمانداران و کارشناسان‌ امور بانوان شهرستانها پیگیری می شود مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی گفت: مشکلات مشاوران فرمانداران و کارشناسان‌ امور بانوان شهرستانها براساس ماده ۱۰۱ قانون برنامه ششم توسعه تحت عنوان بازارایی ساختار زنان  و خانواده جمع بندی و به وزارت کشور ارسال شده و پیگیر حل و رفع این مشکلات از وزارت کشور هستیم.

به گزارش آرازخبر، پریسا علیلو  در سومین نشست تخصصی کارشناسان امور بانوان فرمانداریها که در استانداری برگزار شد با اشاره به برنامه ها و اولویت های دفاتر امور بانوان و خانواده در سالجاری، اظهار داشت: تقویت و تحکیم نهاد خانواده و آسیب های مرتبط بر خانواده و ارتقای سطح سلامت آن، زمینه سازی برای نقش آفرینی زنان در اجتماع، توسعه مشارکت اقتصادی و اجتماعی و سیاسی زنان از جمله اهداف برنامه های این دفتر در سالجاری است.

وی ادامه داد: با شعار" رونق تولید_تحکیم خانواده_توسعه پایدار" بعنوان محور سیاست ها و برنامه های سال ۹۸ دفاتر زنان و خانواده ، تلاش میکنیم تا خروجی های مطلوبی در جهت تحقق اهداف و برنامه های تا پایان سال ۹۸ داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: در راستای تقویت و تحکیم بنیان خانواده و ارتقای سلامت آن، کنفرانس های تخصصی حقوق کودک و خانواده برگزار و کمیته های چهارگانه باهمکاری دستگاه ها فعال شده است.

 وی ادامه داد: راه اندازی کلینک حقوق کودک و مرکز مهارت آموزی و بازی کودک در کانون بانوان، برنامه ریزی برای راه اندازی کلینک های حقوق شهروندی در فرهنگسراها که در ذیل آنها حقوق زنان و کلینک سلامت نیز خواهد بود از دیگر اقدامات دفتر امور بانوان و خانواده به شمار می رود .

وی تصریح کرد : مشکلات مشاوران فرمانداران و کارشناسان‌ امور بانوان شهرستانها براساس ماده ۱۰۱ قانون برنامه ششم توسعه تحت عنوان بازارایی ساختار زنان  و خانواده جمع بندی و به وزارت کشور ارسال شده و پیگیر حل و رفع این مشکلات از وزارت کشور هستیم.تاریخ: 1398/08/09 04:31 ب.ظ | دفعات بازدید: 509 | چاپ