ARAZKHABAR.IR

مصرف بنزین طی تعطیلات نوروزی در منطقه ارومیه افزایش یافت


مصرف بنزین طی تعطیلات نوروزی در منطقه ارومیه افزایش یافت آراز خبر- مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ارومیه گفت: با آغاز تعطیلات نوروزی مصرف بنزین از ۲۹ اسفند ۱۴۰۲ لغایت ۴ فروردین ۱۴۰۳ به ۱۲ میلیون و ۱۵۰ هزار لیتر رسید که رشد ۱۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشت.  

احمد مجرد افزود: در حال حاضر متوسط مصرف بنزین روزانه در مرکز و شهرهای شمال استان به رکورد جدید ۲ میلیون و ۴۳۰ هزار لیتر رسیده است. 

مدیر شرکت ملی پخش فراورده های نفتی منطقه ارومیه درباره آخرین وضعیت مصرف بنزین به تفکیک نواحی تابعه گفت: مصرف بنزین در بازه زمانی مذکور در مقایسه با مدت مشابه سال قبل در مرکز استان به ۷.۴ درصد، سلماس به ۶.۵ درصد ، خوی به ۲۲.۷ درصد و ماکو به ۲۱.۳ درصد رشد رسیده است.

مجرد یکی از علت های اصلی ثبت رکورد مصرف بنزین در نواحی خوی و ماکو را رغبت مسافران نوروزی در انتخاب مرز رازی و بازرگان برای سفر به کشور ترکیه اعلام کرد و اضافه کرد: ثبت بیشترین رکورد مصرف بنزین مربوط به ۲۹ اسفند ۱۴۰۲ در سطح منطقه بوده که در مقایسه با ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ بالغ بر ۳۲ درصد رشد داشته و ناحیه ماکو با ثبت رکورد مصرف بنزین ۴۷ درصدی در صدر جدول منطقه قرار گرفته است. 

مدیر منطقه ارومیه تصریح کرد: وضعیت ذخیره سازی سوخت بخش حمل و نقل در انبارهای نفت منطقه و کلیه جایگاههای سوخت در حد متعارفی بوده ولی لازم است رانندگان عزیز در مصرف بنزین صرفه جویی و مدیریت سفر انجام دهند.

این مقام مسئول درباره نحوه رسیدگی به شکایات مسافران و گردشگران گفت: در کلیه تلمبه های جایگاههای استان، شماره تلفن های رسیدگی به شکایات مردمی و ۰۹۶۲۷ مرکز ارتباطات مردمی نصب شده که به محض دریافت شکایت از جایگاهها ضمن تماس با مشتری جهت حضور اختیاری در همان جایگاه به شکایت مذکور در حضور مدیر جایگاه و نماینده ناحیه رسیدگی و رضایت مشتری جلب می شود.


برچسب ها:

تاریخ: 1403/01/05 11:13 ق.ظ | دفعات بازدید: 1982 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot