مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی با بیان اینکه مطب کلیه پزشکان در آذربایجان غربی به دستگاه کارتخوان تجهیز می شود، گفت: این استان جزو استان هایی است که فرار مالیاتی پزشکان درآن اندک است.

به گزارش آرازخبر، حسن کوماسی با اعلام اینکه از ابتدای سال جاری جلسات مختلف توجیهی در خصوص چگونگی به کارگیری سامانه های بانکی در مطب پزشکان استان تشکیل شده است اظهار داشت : مطابق احکام مالیاتی قانون بودجه سال ۱۳۹۸، کلیه صاحبان حرف و مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و دامپزشکی که مجوز فعالیت آنها توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان نظام پزشکی ایران و یا سازمان نظام دامپزشکی و سازمان دامپزشکی ایران صادر می شود، مکلفند در چهارچوب آئین نامه قانون مالیات های مستقیم مصوب سال ۶۶ و اصلاحات و الحاقات بعدی آن، از ابتدای سال ۱۳۹۸ از پایانه فروشگاهی استفاده کنند.

وی استفاده از پایانه فروشگاهی توسط کلیه فعالان اقتصادی در همه مشاغل از جمله فعالان در حرف مختلف پزشکی را ابزاری برای شفافیت بیشتر فعالیت های اقتصادی و برقراری عدالت مالیاتی عنوان و تصریح کرد: دسترسی سازمان امور مالیاتی به بانک های اطلاعاتی و اطلاع درست از درآمد ها و دارایی ها، از پیش شرط های اصلی ایجاد شفافیت و عدالت مالیاتی است.

مدیرکل دستگاه مالیاتی آذربایجان غربی در ادامه ضمن تاکید بر لزوم گسترش تعاملات فی ما بین جامعه پزشکی ودستگاه مالیاتی استان ابراز امیدواری کرد استفاده از دستگاه های کارتخوان به رفع سوء تفاهم های احتمالی منجر شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه آذربایجان غربی جزو استان هایی است که فرار مالیاتی پزشکان درآن اندک است، افزود: نصب کارتخوان یکی از راه های شفافیت و مقابله با فرار مالیاتی موجود در این حوزه است ولی تنها راه نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *