ARAZKHABAR.IR

میزبانی از جشنواره قصه گویی یک رویداد مهم فرهنگی برای استان


میزبانی از جشنواره قصه گویی یک رویداد مهم فرهنگی برای استان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی در دیدار مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان، میزبانی از مرحله منطقه‌ای جشنواره قصه گویی را یک رویداد مهم فرهنگی و هنری برای استان عنوان کرد.

به گزارش آرازخبر ، علی مصطفوی در این دیدار، میزبانی ارومیه از مرحله منطقه‌ای بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه گویی را فرصت خوبی برای معرفی ظرفیت‌های فرهنگی استان دانست و نقش کانون را در زمینه توسعه و ترویج فعالیت‌های فرهنگی، هنری و ادبی در حوزه کودکان و نوجوانان بسیار ارزشمند معرفی کرد.

مصطفوی گفت: ورود کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در حوزه آسیب‌های اجتماعی می تواند نوید بخش توزیع عادلانه خدمات فرهنگی در بین کودکان و نوجوانان مناطق کم برخوردار و به تبع آن کاهش آسیب‌های اجتماعی در میان این قشر باشد.

وی افزود: استانداری آذربایجان‌غربی آمادگی خود را جهت توسعه و تجهیز ناوگان کتابخانه‌های سیار روستایی کانون اعلام و از هرگونه فعالیت کانون در راستای ارائه خدمات فرهنگی به کودکان و نوجوانان مناطق روستایی و حاشیه نشین استان حمایت می کند. 

*آمادگی کامل کانون استان برای میزبانی شایسته از مرحله منطقه ای بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه گویی

جواد زاهدی، مدیرکل کانون آذربایجان‌غربی نیز در این دیدار از اجرای دو مرحله پویش فرهنگی «پیک امید» از زمان آغاز این طرح در مناطق عشایری و مرزی استان خبر داد و گفت: طرح پیک امید به منظور توزیع عادلانه خدمات فرهنگی در بین کودکان و نوجوانان مناطق کم برخوردار، روستایی و عشایری استان در تمام طول سال انجام می شود. 

زاهدی از آمادگی کامل کانون استان برای میزبانی شایسته از مرحله منطقه ای بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه گویی خبر داد.

گفتنی است مرحله منطقه ای بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه گویی با حضور قصه گویان پنج استان آذربایجان‌غربی، آذربایجان‌شرقی، اردبیل، زنجان و قزوین طی روزهای ۲۵ و ۲۶ آبان ۹۸ در ارومیه برگزار می شود.


برچسب ها:

تاریخ: 1398/08/08 06:34 ب.ظ | دفعات بازدید: 623 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot