ARAZKHABAR.IR

نظارت بر بازار در روزهای پایانی سال تشدید شود


نظارت بر بازار در روزهای پایانی سال تشدید شود آراز خبر- استاندار آذربایجان غربی گفت: نظارت بر بازار در روزهای پایانی سال و ایام تعطیل عید نوروز و در ماه مبارک رمضان در سطح استان تشدید شود.

محمدصادق معتمدیان،۲۶ اسفندماه در جلسه ستاد تنظیم بازار که بصورت ویدئو کنفرانس برگزار شد ، با تاکید بر معرفی سامانه های نظارتی از جمله ۱۲۴ و رسانه ها، افزود: پاسخگویی به شکایات مردم در این سامانه ها، با جدیت پیگیری شود و صداوسیمای مرکز آذربایجان غربی و مهاباد اقدامات دستگاه‌های نظارتی بر بازار و برخوردهای قانونی با متخلفان را منعکس کنند. 

وی همچنین با اشاره به اهمیت حضور مستمر گشت های سیار جهت نظارت بر بازار در سطح استان، خاطرنشان کرد: نظارت کامل بر بازار تداوم یافته و مجازات متخلفین جهت تقویت جنبه بازدارندگی، به جامعه منعکس شود.

استاندار آذربایجان غربی به تامین نیازهای اساسی مردم استان نیز اشاره کرد و افزود: نیازهای اساسی مردم آذربایجان غربی در سطح ملی پیگیری شده و کالاهای مورد نیاز مردم تامین خواهد شد.

معتمدیان همچنین با تاکید بر استفاده از ظرفیت مرزها و پایانه های مرزی جهت تامین کالاهای مورد نیاز، اضافه کرد: در صورت نیاز به واردات کالا، تجار و بازرگانان بخش خصوصی با نظارت کامل، در زمینه واردات کالاهای اساسی مورد حمایت قرار می گیرند.

وی در ادامه مدیریت چرخه کامل واردات و توزیع کالاهای اساسی را ضروری دانسته و افزود: در راستای اثرگذاری در بازار و تولید و تامین کالاهای اساسی چون گوشت مرغ، ارتباط مستمر با بخش خصوصی برقرار شود.

معتمدیان همچنین با بیان اینکه زیرساخت حمل و نقل ریلی در استان فراهم شده، افزود: با تغییر مسیرهای ورودی کالا به آذربایجان غربی و استفاده از ظرفیت خطوط ریلی، هزینه حمل و نقل و در نهایت کالا در استان کاهش خواهد یافت.

وی در ادامه با تاکید بر استمرار برگزاری نمایشگاه های عرضه مستقیم کالا در سطح استان، اظهار کرد: منافع عمومی مردم در عرضه کالا در نظر گرفته شود و کالاهایی چون سیب که تولید خود استان است، با قیمت مناسب به مردم در ایام عید نوروز عرضه شود.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به استفاده از ظرفیت تعاونی ها در تامین و توزیع کالاهای اساسی، افزود: نظارت بر بازار و توزیع کالا در مناطق محروم و کم برخوردار استان، با جدیت تداوم یابد.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/12/26 01:06 ب.ظ | دفعات بازدید: 2596 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot