ARAZKHABAR.IR

نیمی از خانه های خسارت دیده در شهر خوی آوار برداری شده اند


 نیمی از خانه های خسارت دیده در شهر خوی آوار برداری شده اند استاندار آذربایجان غربی با حضور در مناطق زلزله زده شهرستان خوی مسایل و مشکلات این مناطق را از نزدیک بررسی کرد.

گروه خبر:به گزارش آراز خبر،معتمدیان استاندار آذربایجان غربی  گفت:براساس آخرین ارزیابی‌ها باید ۱هزار ۱۰۰ واحد مسکونی که بر اثر زلزله تخریب شده‌اند نوسازی و ۴ هزار واحد نیز تعمیر شود.

استاندار آذربایجان غربی با تقدیر از مردم درهمکاری با ستاد بازسازی در آوار برداری گفت: خوشبختانه در عملیات آورار برداری خیرین مشارکت خوبی داشتند و از ظرفیت تمامی نهاد‌ها، بنیاد مسکن و بنیاد برکت و از جمله بنیاد مستضعفان که تامین مصالح را عهده دار شده استفاده و روندآواربرداری از سرعت خوبی برخوردار شد.

معتمدیان با بیان اینکه تاکنون ۵۰ درصد آواربرداری‌ها در مناطق زلزله زده روستایی خوی پایان یافته است گفت: تاکنون آواربرداری۵۵۰ واحد مسکونی و دامی در مناطق زلزله خوی به اتمام رسیده است.

وی در مورد کمک‌های دولت تصریح کرد: زلزله خوی شاید از معدود حوادث طبیعی باشد که با دستور رئیس جمهور دولت در کمترین زمان ورود پیدا کرد و برای بازسازی اعتبارات و تسهیلاتی را تصویب کرد که در حال حاضر درصدد تامین و تخصیص منابع هستیم.

 


برچسب ها:

تاریخ: 1401/07/30 11:28 ق.ظ | دفعات بازدید: 2262 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot