ARAZKHABAR.IR

هرگونه افزایش خود سرانه قیمت شکر در بازار تخلف صنفی است


هرگونه افزایش خود سرانه قیمت شکر در بازار تخلف صنفی است رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان غربی گفت: مشکلی در تأمین شکر مورد نیاز استان وجود ندارد و هرگونه افزایش خود سرانه قیمت شکر در بازار تخلف بوده و در صورت مشاهده با متخلفین برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

به گزارش آرازخبر، غلامرضا بابایی اظهار داشت: آذربایجان غربی با وجود 5 کارخانه تولید قند و زمین زیر کشت چغندر قند در کشور یکی از قطب های تولید کشور می باشد و در تأمین شکر مورد نیاز استان هیچ گونه مشکلی وجود ندارد.

وی افزود: طی سال جاری در استان بیش از یک میلیون و 300 هزار تن چغندر قند در مزارع استان توسط کشاورزان تولید و تحویل کارخانجات قند استان شده است.

بابایی ادامه داد: با توجه به تولید چغندر قند در استان بیش از 36 میلیون و 665 هزارتن شکر در 5 کارخانه قند استان تولید وجهت مصرف به بازار عرضه شده است.

رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان غربی اضافه کرد: در راستای اجرای برنامه های تنظیم بازار بیش از 34 هزار و 443 تن شکر برای مصرف عموم مردم از طریق فروشگاه های زنجیره ای و تعاونی های مصرف استان توزیع شده است.

بابایی عنوان کرد: جهت تأمین شکر مورد نیاز کشور در ایام پایانی سال نیز 50 هزارتن شکر برای مصرف واحد های صنعتی و خانوار ها برای هر کدام 25 هزار تن شکر تخصیص یافته است.

وی افزود: سهم استان آذربایجان غربی از سهمیه فوق یک هزار تن برای مصارف خانوارها می باشد که از طریق فروشگاه های زنجیره ای و نمایشگاه های عرضه مستقیم کالا در استان با قیمت مصوب دولتی توزیع خواهد شد و همچنین بیش از یک هزار تن برای مصارف واحد های صنفی و صنعتی تخصیص یافته و توزیع خواهد شد.

رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان تأکید کرد: مشکلی در تأمین شکر مورد نیاز استان وجود ندارد و هرگونه افزایش خود سرانه قیمت شکر در بازار تخلف بوده و در صورت مشاهده با متخلفین برخورد قانونی صورت خواهد گرفت و مردم می توانند هرگونه تخلف صنفی بخصوص افزایش خود سرانه قیمت ها را از طریق سامانه 124 با سازمان نطرح نمایند.


برچسب ها: شکر قیمت افزایش

تاریخ: 1398/12/03 10:14 ق.ظ | دفعات بازدید: 3212 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot