ARAZKHABAR.IR

هزینه کرد60 میلیارد تومان در حوزه کانال سازی و توسعه کانال های داخل شهر ارومیه


هزینه کرد60 میلیارد تومان در حوزه کانال سازی و توسعه کانال های داخل شهر ارومیه شهردار ارومیه گفت: طی هشت سال گذشته 60 میلیارد تومان در حوزه کانال سازی و توسعه کانال های داخل شهری جهت هدایت آب های سطحی هزینه شده است.

به گزارش آرازخبر، محمد حضرت پور اظهار داشت: دشمنان بیرونی و خارج از مرز همواره در تلاشند ارتباط  بین جامعه و دانشگاه و حاکمیت را از بین ببرند و از آنجایی که دانشجویان بیشترین تاثیر گذاری را در جامعه دارند عموما تمام سرمایه گذاری ها را بر روی دانشجویان انجام می دهند .

وی به ساماندهی آب های سطحی در زمان بارش ها اشاره و خاطرنشان کرد: تمام تلاش مدیریت شهری و بنده به عنوان شهردار ارومیه طی این سال ها بر ساماندهی آب های سطحی معطوف شده است و در این خصوص و طی هشت سال گذشته 60 میلیارد تومان در حوزه کانال سازی و توسعه کانال های داخل شهری جهت هدایت آب های سطحی هزینه شده است .

حضرت پور با بیان این که تمام اقدامات صورت گرفته  شده بر اساس مطالعات برای بارش ها به میزان 60 میلی متر جوابگو است و مشکلی را ایجاد نمی کند، یادآور شد: در سایه این اقدامات اجرایی جهت هدایت آب های سطحی ، نگرانی از بابت گرفتگی معابرو ورود آب به داخل منازل حتی با بارندگی های 60 میلی متر و بیشتر از آن در 24 ساعت  وجود نخواهد داشت.

شهردار ارومیه با یادآوری اینکه در صورت وجود 80 میلی متر بارندگی در طی 24 ساعت محلی برای نگرانی شهروندان در سطح شهر وجود ندارد، یادآور شد: دلیل این مهم این است که در طول چند سال گذشته تمام تلاش مدیریت شهری این است که آب های سطحی داخل شهری به شهر چایی  و یا از طریق  کانال های آب بر به خارج از شهر هدایت شود.

وی با اشاره به مقوله لایروبی ، گفت: امسال سازمان آب منطقه ای استان بیشتر نهرها، رودخانه ها  و کانال های آبر  را لایروبی کرده است  که در سایه این لایروبی ها  حتی نگرانی برای روستاهای پایین دست وجود ندارد و بخشی از محدوده های داخل شهری چون رودخانه شهر چایی را مدیریت شهری  لایروبی کرده است.

وی با بیان اینکه شهروندان یاریگر شهرداری در زمان بارش ها باشند  از آنها درخواست کرد که در کنار این اقدامات اجرایی به منظور پیشگیری از آب گرفتگی معابر، نریختن زباله و نخاله های ساختمانی در مقابل جوب های آب و کانال های شهری  را رعایت کنند تا مشکلی در زمان بارش صورت نگیرد مگر اینکه میزان بارندگی بیشتر و 100 میلی متر در یک ساعت باشد و آن یک بحران است، اگرچه مدیریت شهری ارومیه در زمان  بحران هم در آماده باش کامل است.

شهردار ارومیه  با اشاره به آغاز بارش های پاییزی از شب گذشته، عنوان کرد:  نیروهای و ماشین آلات شهرداری ارومیه  بر اساس اعلام های هواشناسی از 48 ساعت گذشته در آماده باش کامل  بودند تا وجود هر نوع مشکل  درسطح شهر را کنترل و مدیریت کنند.تاریخ: 1398/09/17 11:49 ق.ظ | دفعات بازدید: 3685 | چاپ