ARAZKHABAR.IR

همایش کشوری تجلیل از پزشکان خانواده توسط سازمان بیمه سلامت برگزار شد


همایش کشوری تجلیل از پزشکان خانواده توسط سازمان بیمه سلامت برگزار شد همایش کشوری تجلیل از پزشکان خانواده توسط سازمان بیمه سلامت در هفتمین روز دی ماه با حضور مدیرکل بیمه سلامت استان آذربایجان غربی، دکتر انتظارمهدی معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان، دکتر ولیزاده رئیس گسترش معاونت بهداشتی استان، دکتر بانی کارشناس مسئول پزشک خانواده و پزشکان خانواده منتخب برگزار گردید.

مدیر کل بیمه سلامت اعلام داشت: با توجه به اهمیت توسعه سلامت در مناطق کم برخوردار در حال حاضر اداره کل بیمه سلامت با تعداد ۱۸۱ مرکز جامع خدمات سلامت در قالب 17 شبکه بهداشتی و درمانی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی در حال خرید خدمت و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به بیمه شدگان روستایی و شهرهای زیر 20 هزار نفر می باشد. در این طرح تعداد 310 پزشک خانواده و ۲۷۵ مامای خانوار و 82 نفر دندانپزشک در حال ارائه خدمت به بیمه شدگان می باشند. با توجه به اینکه قرارداد همکاری و خرید خدمت به شکل سرانه ای جهت بیمه شدگان روستایی در دو سرفصل پرسنلی و غیرپرسنلی از سوی اداره کل صورت می پذیرد در سالهای اخیر اقدامات قابل توجهی در خصوص استاندارد سازی و بهسازی فضای فیزیکی مراکز و همچنین به روز رسانی تجهیزات پزشکی، راه اندازی مراکز آزمایشگاهی ، ارائه خدمات دارویی به نحو احسن ، ارائه خدمات دهان و دندان خصوصاً برای گروههای هدف شامل مادران باردار و کودکان زیر 14 سال صورت گرفته است. در این راستا تعامل و همکاری مناسب ادارات بیمه سلامت شهرستان و رؤسای محترم شبکه بهداشت و درمان در راستای پایش مشترک ماهانه از تمامی مراکز و برگزاری مرتب جلسات ستاد هماهنگی شهرستان نقش به سزایی در بالا بردن کیفیت ارائه خدمات و رضایت بیمه شدگان را به همراه داشته است.

با توجه به برگزاری جلسات هماهنگی اداره کل با دانشگاه علوم پزشکی در راستای راه اندازی ارجاع الکترونیک و تعیین مسیر ارجاع از طریق سامانه سیب و برقراری لینک با مؤسسات ارائه دهنده خدمات در سطح 2 و 3 مراکز درمانی این موضوع کمک بسیار زیادی در سطح بندی خدمات و همچنین بهبود کیفیت خدمات را در پی خواهد داشت.

دکتر نانبخش ضمن تقدیر از کلیه پزشکان و کادر درمان عرصه سلامت بالاخص پزشکان خانواده از خانم دکتر افسانه ملاعباس زاده و خانم دکتر سکینه عظیمی و آقای دکتر احمد نوزاد و آقای دکتر حسن فروتن با اهدای لوح تقدیر نمودند.


برچسب ها:

تاریخ: 1399/10/09 01:20 ب.ظ | دفعات بازدید: 2416 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot