ARAZKHABAR.IR

وحدت و برادری بین مسلمانان حفظ شود


وحدت و برادری بین مسلمانان حفظ شود آراز خبر-  نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی، وحدت و صمیمیت را یک نعمت الهی و ارزشمند دانست و افزود: وحدت و برادری باید بین مسلمانان حفظ شود.

حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی در خطبه های نماز جمعه این هفته ارومیه که در مصلی امام خمینی شهر برپا شد با بیان اینکه اسلام همواره بر حفظ وحدت بین مسلمین تاکید دارد، افزود: اگر در جامعه ای وحدت نباشد آن جامعه با خطر مواجه است زیرا دشمنان بدنبال فرصتی برای آسیب بین مسلمین و تسلط بر آن جامعه هستند.
وی با اشاره به نامگذاری هفته وحدت توسط امام راحل با هدف حفظ اخوت بین مسلمین در کشور، با بیان اینکه مسئله وحدت بسیار مهم است، اظهار کرد: تفرقه و اختلاف مسلمین را به ذلت می کشاند و وحدت باعث نجات مسلمین است.
امام جمعه ارومیه خاطرنشان کرد: همواره در طول تاریخ بین انسانهای بصیر و آگاه، وحدت حاکم بود اما تفرقه و جدایی عامل نابودی عزت و نعمت الهی در بین برخی اقوام شده است.
وی گفت: پیامبر اکرم (ص)، محور وحدت بین مذاهب و تفکرات عالم اسلام است و باید ایام و هفته وحدت را گرامی بداریم.
حجت الاسلام والمسلمین قریشی با تاکید بر ضرورت تاسی از پیامبر اکرم (ص) افزود: طبق روایات، محبوبترین انسان نزد خداوند کسی است که پیامبر اکرم را الگوی خود قرار دهد و از خط و مشی وی پیروی کند.
وی با اشاره به برخی صفات پیامبر اکرم، گفت: پیامبر اسلام در دنیا فقط به اندازه ضرورت استفاده می‌کرد و هرگز زیاده روی نمی‌کرد، ساده زیست بود، متکبر نبود، دنیا را حقیر و کوچک می‌شمرد و هرگز به دنیا دل نبست، لذا مسلمین نیز با تاسی از پیامبر اسلام نباید دل به زینتهای دنیا ببندند.
امام جمعه ارومیه اظهار کرد: دین نازل شده تا هم دنیا و هم آخرت انسان را آباد کند اما نباید انسان با دل بستن به دنیا، آخرت خود را نابود کند بلکه باید بین دنیا و آخرت، دنیا را برگزیند.
وی با اشاره به روز سالمندان با بیان اینکه در دین اسلام تاکید شده سالمندان را عزیز بشماریم، گفت: گذر عمر و سالخوردگی یک سنت الهی است و خداوند همواره بر احترام به والدین و گرامی داشتن والدین به خصوص سالخوردگان تاکید کرده است.
امام جمعه ارومیه همچنین ضمن تبریک روز آتش نشانی و خدمات ایمنی، نجات جان و اموال مردم توسط این نیروهای خدمت رسان را قابل ستایش برشمرد.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/07/07 02:57 ب.ظ | دفعات بازدید: 2287 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot