ARAZKHABAR.IR

ورود 4هزار زائر خارجی اربعین از مرز بازرگان‌


ورود 4هزار زائر خارجی اربعین از مرز بازرگان‌ آراز خبر-استاندار آذربایجان غربی از ورود چهار هزار زائر خارجی به کشور برای شرکت در پیاده روی اربعین از طریق مرز بازرگان خبر داد.

 محمدصادق معتمدیان سه شنبه شب در حاشیه بازدید از مرز تمرچین در گفتگوی رسانه‌ای با اشاره به هماهنگی‌ها برای عبور زائران کشورهای ترکیه، آذربایجان، گرجستان و روسیه از مرز تمرچین، افزود: تاکنون ۴ هزار زائر از کشورهای مذکور و آلمان از مرز بازرگان وارد استان شده‌اند که با توجه به فاصله ۳۶۰ کیلومتری این مرز با مرز تمرچین، می‌توانند این مسیر کوتاه را برای زیارت عتبات عالیات انتخاب کنند.

وی همچنین از فعالیت ۲۴ ساعته مرز تمرچین برای عبور زائران خبر داده و خاطرنشان کرد: در یک شبانه‌روز و به طور متوسط ۶ الی ۷ هزار زائر اربعین از مرز تمرچین تردد می‌کنند و تمهیدات حداکثری از سوی ۷۶ موکب برای اسکان و پذیرایی از زوار پیش‌بینی شده است.

استاندار آذربایجان‌غربی به پیوند فرهنگی و مذهبی ایجاد شده در سایه آئین اربعین حسینی در منطقه نیز اشاره کرده و افزود: هماهنگی و استقبال اهل سنت و اقلیت‌های دینی با ایجاد مواکب از زائران عتبات عالیات، جلوه‌ای از همبستگی و وحدت اقوام و مذاهب در منطقه آذربایجان‌غربی و اقلیم کردستان عراق است.

معتمدیان همچنین با بیان اینکه هزینه انتقال زوار از مرز تمرچین تا کاظمین یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است، اضافه کرد: ۲ هزار و ۷۰۰ دستگاه خودروی مختلف در مرز تمرچین و اربیل اقلیم کردستان عراق برای انتقال شبانه‌روزی زائران به عتبات عالیات تدارک دیده شده است.

وی به پیش بینی انتقال زائران اربعین حسینی از طریق قطار و از تهران به ایستگاه نقده و سپس مرز تمرچین اشاره کرده و افزود: هماهنگی‌های لازم برای انتقال زوار تهران از طریق ترمینال غرب به مرز تمرچین نیز صورت گرفته است.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/06/08 08:59 ق.ظ | دفعات بازدید: 3424 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot