ARAZKHABAR.IR

وزراي اقتصاد و راه و شهرسازي ظرفيت مرز رازي را حفظ کنند


 وزراي اقتصاد و راه و شهرسازي ظرفيت مرز رازي را حفظ کنند آراز خبر- نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس در تذکری به وزرای راه و شهرسازی و اقتصاد گفت: تقویت زیرساخت ها در مرز رازی و شرایط قانونی تجارت مرزی را فراهم کنید.

 عادل نجف زاده در نشست علنی امروز  مجلس شورای اسلامی با قدردانی از ابراز محبت و همدردی مردم در چند روز اخیر با ایشان طی تذکری به وزیر اقتصاد و راه و شهرسازی، گفت: جناب آقای خاندوزی و بذرپاش؛ پایانه قدرتمند رازی علیرغم 24 ساعته شدن و تلاش شبانه روزی دولت جهت ترانزیتی کردن این محور به دلیل عدم وجود مدیریت یکپارچه بین نهادهای مستقر موجب نارضایتی مردم مرزنشین شده است. یکی از اهداف این محور تقویت معاش مرزنشینان بوده است، مصرانه از وزرای محترم می خواهم ضمن تقویت زیرساخت ها در مرز رازی شرایط قانونی تجارت مرزی را فراهم کنند و با ایجاد محدودیت های غیرقابل قبول نارضایتی مردم مرزنشین را فراهم نکنند.
نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر نهادهای مستقر در مرز از یک رویه مشخص پیروی کنند مرز رازی قابلیت ویژه خود را از دست داده و تبدیل به یک مرز ترددی عادی خواهد شد.
وی در ادامه تاکید کرد: از وزیر اقتصاد درخواست دارم مشکلات مالیات کارت های پیله وری را یک بار برای همیشه حل کنند، دولت موظف به ارائه این کارت ها به مردم مرزنشین است. حتی به دلیل مالیات سنگین ظرفیت استفاده از این کارت ها را از دست داده اند، انتظار می رود این مسئله هرچه سریع تر در دستورکار دولت قرار بگیرد./


برچسب ها:

تاریخ: 1402/10/18 03:23 ب.ظ | دفعات بازدید: 2788 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot