مدیرمسئول روزنامه آرازآذربایجان، هفته نامه های عصرآذربایجان و امانت و پایگاه خبری آرازخبر، ابراهیم آقازاده و عوامل این مجموعه به منظور اعلام همبستگی در اجرای بسیج ملی کنترل فشار خون به این طرح پیوستند.

به گزارش آرازخبر، طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در آذربایجان‌غربی همزمان با سراسر کشور آغاز شده و در این راستا دکتر افشانی رئیس کارگروه استانی ارتباطات و اطلاع رسانی این بسیج ملی با حضور در دفتر این مجموعه ضمن ارائه اطلاعاتی در ارتباط با طرح بسیج ملی کنترل فشار خون، اظهار داشت: اصحاب رسانه و مطبوعات در زمینه اطلاع رسانی و هدایت افکار عمومی نقش به سزایی دارند و امید است با مشارکت همگانی جمعیت بیشتری تحت پوشش طرح بسیج ملی کنترل فشار خون قرار گیرد.

در این بازدید رئیس کارگروه استانی ارتباطات و اطلاع رسانی بسیج ملی کنترل فشار خون بالا  با سنجش فشارخون مدیرمسئول روزنامه آرازآذربایجان، هفته نامه های عصرآذربایجان و امانت و پایگاه خبری آرازخبر، ابراهیم آقازاده و عوامل مجموعه در سامانه خود اظهاری ثبت نمود.

گفتنی است در کشور  ۴۵ درصد مرگ و میر ها به سه عامل سکته مغزی ، سکته قلبی و  فشار خون بالا بر می گردد و عمده عامل ، فشار خون بالاست و در استان آذربایجان غربی عوامل خطر بسیاری برای ابتلا به بیماریهای غیر واگیر وجود دارد که می توان مصرف بیش از حد نمک را یکی از این عوامل پر خطر فشار خون بالا ذکر کرد و سرانه مصرف نمک در این استان بیشتر از حد معمول می باشد.

اگر مردم فشار خون را بشناسند و از عوارض آگاهی داشته باشند نمک را از زندگی خود حذف خواهند کرد چرا که درمان به موقع حداقل از ۳۰ درصد بیماری های مربوط به فشار خون بالا در بازه زمانی کوتاه کم خواهد شد بنابراین با تسهیلاتی که ایجاد شده افراد بین ۳۰ تا ۷۰ سال می توانند فشار خون خود را کنترل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *