ARAZKHABAR.IR

پرهیز از دامن زدن به موضوع قومیت در سطح استان در ایام انتخابات


پرهیز از دامن زدن به موضوع قومیت در سطح استان در ایام انتخابات نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: رسانه‌ها باید در ایام انتخابات نسبت به فضاسازی سالم و نیز برگزاری انتخابات سالم و به دور از تنش توجه داشته باشند و در این خصوص، پرهیز از دامن زدن به قومیت در سطح استان بسیار مهم است.

 به گزارش آرازخبر، حجت‌الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی در جلسه اخلاق رسانه که با حضور جمعی از اهالی رسانه‌های استانی و کشوری در محل دفتر نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی برگزار شد، اظهار داشت: رسانه‌ها باید در ایام انتخابات نسبت به فضاسازی سالم و نیز برگزاری انتخابات سالم و به دور از تنش توجه داشته باشند.

وی ادامه داد: در این خصوص، پرهیز از دامن زدن به قومیت در سطح استان بسیار مهم است و مدیران رسانه باید در این خصوص جدیت نشان دهند تا شاهد وحدت و همدلی در میان قومیت‌های مختلف باشیم.

امام جمعه ارومیه تصریح کرد: توجه به صحت و سقم اخبار منتشر شده در رسانه‌ها مدنظر باشد و برخی اخبار موجب بی‌آبرویی و تنش در جامعه می‌شود که در این خصوص باید دقت بیشتری شود.

حجت الاسلام قریشی ادامه داد: برخی اوقات مشاهده می‌شود که رسانه‌ها با انتشار خبری موجب برهم خوردن تعادل در سطح ادارات یا جامعه می‌شوند که باید در این زمینه ضمن دقت و نظارت دقیق، از منتشر کردن چنین اخباری امتناع ورزند.

وی خاطرنشان کرد: باید به وقت و زمان مخاطبان اهمیت داد، اینکه با اخبار بی‌ارزش موجب از بین رفتن اعتماد مخاطب و در کنار آن باعث اتلاف وقت مخاطبان شویم موجب ضررهای جبران‌ناپذیر می‌شود که مورد سرزنش بزرگان دینی نیز واقع شده است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی ابراز داشت: در انتشار اخبار باید اندکی تامل داشت، عجله در تصمیم‌گیری همیشه موجب ضرر انسان و جامعه می‌شود و به همین دلیل باید در زمینه انتشار اخبار تامل و دقت کافی شود.

وی با انتقاد از برخی اخبار و تصاویر منتشر شده در رسانه‌های مختلف، متذکر شد: باید دقت شود که اخبار و تصاویر موجب ترویج بی‌عفتی نباشد، گاهی در برنامه‌های صداوسیما و رسانه‌ها مشاهده می‌شود که افراد با آرایش‌های آن‌چنانی حضور دارند یا اینکه روابط نامناسب میان زن و مرد ترویج داده می‌شود که باید در این زمینه دقت نظر و توجه کافی از سوی مدیران و تهیه کنندگان برنامه‌ها انجام شود.تاریخ: 1398/10/01 02:14 ب.ظ | دفعات بازدید: 560 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot