آراز خبر-جوانان جمعیت هلال احمر سلماس در نهمین روز از اجرای طرح نوروزی میزبان مسئولین کشوری ، استانی و شهرستانی بودند.
به گزارش آرازخبر سلماس، مشاور رئیس سازمان جوانان در بازدید از طرح نوروزی سلماس ضمن تبریک آغاز سال جدید گفت: جوانان عزیز جمعیت هلال احمر سلماس با روحیه سرشار از بشردوستی در حال راهنمایی مسافران ارجمند هستند.
  وحید ایمانی در ادامه با تأکید بر تأثیرات حضور هلال احمر در جاده‌ها در ایام نوروز؛ خاطر نشان کرد: تمام اعضای جوان مشارکت کننده در طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی به دنبال خلق لحظه‌هایی شاد و دل انگیز و فراهم کردن سفری ایمن و بی خطر برای مسافران هستند.
این مسئول گفت: کمپین ملی “نه به تصادفات جاده ای” بهانه است برای دقت و توجه رانندگان به نکات ایمنی در سفر و رعایت قوانین و مقررات در جاده ها؛ که این مهم با همت همگان محقق خواهد شد.
وی در ادامه بازدید خود از غرفه های این پست گفت: جوانان هلال احمر سلماس با سلیقه ی کامل این دست سازه ها را برای عموم بازدید کنندگان آماده کردند.
این مسئول افزود: طرح ملی بهرفت می تواند مشوق بسیار جذابی باشد که با ارائه طرح های ابتکاری می توان به هدف های از پیش ترسیم شده طرح ملی سلامت مسافرین نوروزی نزدیک شد.
سرپرست جمعیت هلال احمر سلماس در جریان بازید مشاور معاونت سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با اشاره به اجرای طرح بهرفت خاطر نشان کرد: اجرای طرح نه به تصادفات جاده ای می تواند حرکت قابل توجهی جهت جلوگیری از تصادفات جاده ای باشد.

در ادامه اجرای طرح ملی ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی، این پست میزبان مدیرکل امور عشایری استان آذربایجان غربی بود.
مدیرکل امور عشایری استان در جریان بازدید از طرح نوروزی سلماس ضمن تبریک سال جدید و تعامل این ارگان با جمعیت هلال احمر سلماس جهت ارائه غرفه امور عشایری روستایی گفت: انتظار داریم تعاملات بین این دو مجموعه بیشتر شود و با شناسایی فرصت ها بتوانیم حضور مثمرثمر در عرصه ها داشته باشیم.
  بهرام زینال زاده در ادامه با بیان اینکه جوانان با اجرای چند طرح ابتکاری در شهرستان‌ سلماس به خوبی پذیرای مسافرین نوروزی هستند، افزود: برخورد صمیمانه و محترمانه این جوانان همراه با کاربرد آموزش‌هایی که قبل از اجرای طرح دیده بودند سبب می شود، خاطره خوبی از سلماس در ذهن مسافران باقی بماند.
در ادامه این طرح ، پست های نوروزی سلماس میزبان مدیر آموزش و پرورش سلماس بود.
  مدیر آموزش و پرورش سلماس در جریان بازدید از طرح نوروزی سلماس ضمن تبریک آغاز سال جدید گفت: از استعداد های خوبی در جهت ایجاد این بستر استفاده شده است.
  رسولی موسی زاده در ادامه با تبیین شاخصه های اخلاقی در دانش آموز عضو هلال احمر گفت: دانش آموزان هلال احمری باید پرچمدار صلح و دوستی در درون مدرسه، محله، خانواده و جامعه باشد.
در پایان این طرح در نهمین روز، فرماندار شهرستان سلماس میهمان تلاشگران و اعضای خستگی ناپذیر جوانان هلال احمر بود.
فرماندار سلماس ضمن بازدید از پست های ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی سلماس با اشاره به تلاش های جوانان هلال احمر سلماس در جهت معرفی و استقبال از مسافرین نوروزی این شهرستان گفت: جوانان هلال احمر سلماس در تمامی صحنه ها حضور مقتدرانه دارند و در سخت ترین شرایط با حضور مقتدرانه وداوطلبانه به کمک هموطنان می شتابند.

مرتضی اصغری افزود: راهنمایی دقیق و مؤثر مسافرین نوروزی با هدف اقامت در شهرستان و بهره مندی از ظرفیت های گردشگری و جاذبه های تاریخی شهرستان، ضرورت دوچندانی در ایام نوروز می یابد که اعضای جوان هلال احمر شهرستان به این مهم مبادرت کرده اند.
فرماندار سلماس در ادامه ضمن اشاره به ظرفیت بالای جوانان هلال احمر سلماس خاطر نشان کرد: آنچه که باعث جلب توجه و نظر تمامی مسافرین و هموطنان عزیز شده، حضور جوانان شهرستان با ابتکارات و ایده هایی نو از قبیل طرح بهرفت و کمپین «نه به تصادفات جاده ای» است، همراه و همگام باهم در ارائه خدمات راهنمایی و امدادی است.
این مسئولین در پایان با امضای میثاق نامه کمپین نه به تصادفات و در راستای ارتقا فرهنگ رانندگی و در نتیجه کاهش آمار خسارات جانی و مالی ناشی، به این کمپین ملی پیوستند.

نویسنده:رضا آقازاده گلعذانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *