ARAZKHABAR.IR

پیش بینی رگبار متناوب باران توام با کاهش دما در آذربایجان‌غربی


پیش بینی رگبار متناوب باران توام با کاهش دما در آذربایجان‌غربی آراز خبر- کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌غربی از تداوم بارش‌ها در استان تا آخر هفته جاری خبر داد.

مهدی کریمی افزود: بر اساس بررسی آخرین نقشه‌های پیش‌یابی با تداوم فعالیت سامانه بارشی تا اواخر هفته جاری شاهد رگبار متناوب باران، همراه با رعد و برق و وزش باد در سطح استان خواهیم بود.

وی ادامه داد: همچنین با توجه به شدت بارش‌ها و هشدار سطح نارنجی صادر شده طی روزهای دوشنبه و سه شنبه، احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن رودخانه‌ها در برخی نقاط استان دور از انتظار نیست.

این کارشناس هواشناسی استان خاطرنشان کرد: از نظر دمایی نیز از امروز ۱۷ اردیبهشت ماه، شاهد کاهش دما در سطح استان خواهیم بود.

کریمی با اشاره به میزان بارش‌ها طی ۲۴ ساعت گذشته اظهار کرد: طی شبانه روز گذشته اشنویه با ۶ میلیمتر بارش بیشترین میزان بارش را به خود در استان اختصاص داده است.

وی با اشاره به کمینه و بیشینه دمای استان طی شبانه روز گذشته نیز افزود: شهرستان شوط با ۲۶ درجه بالای صفر گرم‌ترین و تخت سلیمان تکاب با ۳ درجه بالای صفر خنک‌ترین شهر استان در شبانه روز گذشته گزارش شده است.


برچسب ها:

تاریخ: 1403/02/17 09:33 ق.ظ | دفعات بازدید: 1809 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot