ARAZKHABAR.IR

پیش ثبت نام ۵۴۴ کاندید انتخابات مجلس در آذربایجان غربی


پیش ثبت نام ۵۴۴ کاندید انتخابات مجلس در آذربایجان غربی آراز خبر- رئیس ستاد انتخابات آذربایجان‌غربی گفت: در چهار روز اول ثبت نام کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۱۰ حوزه انتخابیه این استان، ۵۴۴ نفر پیش ثبت نام خود را از طریق سامانه اعلام شده، تکمیل کردند.

 رضا ابراهیمی اظهار کرد: از این تعداد ۸۸ درصد کاندیداهای مرد و ۱۲ درصد کاندیدای زن هستند.

وی افزود: مرحله پیش ثبت نام برای انتخابات مجلس شورای اسلامی از روز ۱۶ مرداد شروع و تا روز ۲۲ مرداد نیز ادامه دارد لذا افرادی که قصد کاندیداتوری برای این انتخابات را دارند حتماً باید ابتدا در این مرحله پیش ثبت نام خود را از طریق سامانه انجام دهند.

ابراهیمی ادامه داد: کسانی که در این مرحله نتوانند ثبت نام کنند امکان ثبت نام نهایی و کاندیداتوری برای انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی را نخواهند داشت بنابراین پیش ثبت نام انتخابات الزامی است.

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان غربی در خصوص تفکیک سنی افرادی که تاکنون برای انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه های انتخابیه این استان پیش ثبت نام کرده‌اند، گفت: از مجموع ثبت‌نام کنندگان ۲۰ درصد در رده سنی ۳۰ تا ۳۵ سال قرار دارند.

به گفته وی، بیشترین بازه سنی ثبت‌نام کنندگان با ۲۴ درصد مربوط به رده سنی ۳۵ تا ۴۰ سال است اگر ۱۶ درصد تعداد ثبت‌نام کنندگان رده سنی ۴۰ تا ۴۵ را هم در نظر بگیریم در مجموع ۶۰ درصد افرادی که ثبت‌نام کردند در رده سنی ۳۰ تا ۴۵ سال قرار دارند.

رئیس ستاد انتخابات استان یادآور شد: از نظر تحصیلی نیز دارندگان مدرک کارشناسی ارشد ۷۳ درصد تعداد ثبت‌نام کنندگان را تشکیل می‌دهند.

وی تاکید کرد: در میان این کسانی که تا دیروز موفق به پیش ثبت نام شدند، یک درصد معادل پنج نفر مشمول ماده ۲۵ (مدیرانی که باید در موعد مقرر از سمت خود استعفا می‌دادند) قانون انتخابات هستند.

ابراهیمی گفت: تا پایان روز چهارم ثبت‌نام کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه ارومیه ۲۰۱ نفر، حوزه انتخابیه بوکان ۳۳ نفر، سلماس ۳۰ نفر، خوی و چایپاره ۵۷ نفر، شاهین دژ و تکاب ۴۲ نفر، ماکو، شوط، چالدران و پلدشت ۴۷ نفر، مهاباد ۳۴ نفر، میاندوآب، چهاربرج و باروق ۳۸ نفر، نقده و اشنویه ۳۹ نفر و سردشت، پیرانشهر و میرآباد هم ۲۳ نفر موفق به ثبت اطلاعات در پنجره واحد خدمات وزارت کشور شده‌اند.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/05/21 08:03 ق.ظ | دفعات بازدید: 3304 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot