شهردار ارومیه  گفت: لیست شهروندان بدهکار به شهرداری ارومیه جهت مطالبه به دادستانی ارسال شده است و لذا این مهم در حال حاضر از اراده  شهرداری خارج است و وصول مطالبات از طریق مرجع قضایی صورت خواهد گرفت.

به گزارش آرازخبر، محمد حضرت پور با بیان اینکه طی سال های ۹۵ الی ۹۷ شهرداری ارومیه همزمان با سایر شهرداری های  شهرهای کشور بحرانی ترین سال مالی را گذراند، اظهار داشت:  بودجه شهرداری طی این سال ها بدلیل رکود اقتصادی  ۷۰ درصد تحقق نیافت.

شهردار ارومیه  ادامه داد:  با وجود بحران های مالی قطار توسعه و عمران شهری رو به جلو حرکت کرد و تلاش های پرسنل خدوم شهرداری  منجر شد که پروژه های عمرانی  در شهر تعطیل نشود.

وی با بیان اینکه هزینه نگه داشت شهر شامل  ۶۰۰ هکتار فضای سبز،  ۲۸۰ هزار واحد مسکونی و تجاری و نگه داشت ۹ هزار خیابان و ۲۳ هزار کوچه نیازمند صرف هزینه های بی شمار است ، ابراز کرد:  برای تامین هزینه های نگه داشت شهر نیازمند مشارکت شهروندان  هستیم.

شهردار ارومیه  با بیان اینکه درآمدهای شهرداری از محل پرداخت های شهروندان تامین می شود،  اضافه کرد:  مشارکت مردم در  تامین هزینه  های شهری کمک شایانی در بحث تامین درآمدهای شهرداری و درنتیجه ارتقای زندگی می کند.

وی  یکی از بخش‌های درآمدی شهرداری ها را عوارض دانست و یادآور شد: در راستای تحقق درآمدهای پایدار وهمچنین کمک به عمران و آبادانی شهر از قبیل رفت و روب،  پروژه های عمرانی، آسفالت معابر و ایجاد و توسعه فضای سبز، یکی از موضوعات مهم درآمدی شهرداری دریافت عوارض است.

حضرت پور با اشاره به شهروندان بدهکار به شهرداری ارومیه، اعلام کرد: لیست شهروندان بدهکار به شهرداری ارومیه جهت مطالبه به دادستانی ارسال شده است و لذا این مهم در حال حاضر از اراده  شهرداری خارج است و وصول مطالبات از طریق مرجع قضایی صورت خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *