ARAZKHABAR.IR

کار بازنگری ۷۳۲ روستا در آذربایجان غربی به اتمام رسید


کار بازنگری ۷۳۲ روستا در آذربایجان غربی به اتمام رسید آراز خبر- مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی از اتمام بازنگری ۷۳۲روستای استان خبر داد.

جعفر برزگر ، در خصوص بازنگری طرح‌های هادی روستایی گفت: از مجموع ۲ هزار و ۱۶۸ روستای بالای ۲۰ خانوار در استان، تمامی روستاها دارای طرح هادی مصوب هستند و بر اساس افق ۱۰ ساله، طرح‌های هادی روستایی نیاز به بازنگری و مطالعات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و عمرانی بر اساس نیازمندی و رشد شاخص جمعیت روستا را دارند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی، گفت: از مجموع روستاهایی که افق ۱۰ ساله طرح آنها به اتمام رسیده است، تاکنون کار بازنگری ۷۳۲ روستا به اتمام رسیده است.

وی افزود: در راستای فعالیت‌های زیرساختی و توسعه کالبدی روستاها کار بازنگری طرح‌های هادی روستایی جزو اولویت‌های نخست است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی تاکید کرد: در دو سال اخیر، شاهد رشد ۶ برابری بازنگری در طرح‌های هادی روستایی بودیم و در مجموع ۴۷۲ روستا در دو سال اخیر کار بازنگری طرح هادی آنها اجرا شده است.

برزگر عنوان کرد: با برنامه ریزی انجام گرفته و اولویت بندی که با نظر فرمانداران محترم در سطح استان صورت گرفته است، کار بازنگری ۳۰۰ روستا نیز تا پایان شهریور ۱۴۰۳ به اتمام می‌رسد.

وی ادامه داد: در راستای تأمین زمین مورد نیاز روستاییان و الحاق به محدوده در روستاها شیوه نامه‌ای از سوی استاندار محترم به فرمانداران ابلاغ شده است تا مشکلات و موانعی که در راستای تأمین زمین و اراضی در سطح روستاها وجود داشت در بازه ۴۵ روزه مرتفع گردد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی تاکید کرد: به طور متوسط در پنج سال گذشته سالانه کار بازنگری ۵۵ روستا انجام می‌گرفت که در این دو سال با رشد ۶ برابری کار بازنگری ۴۷۲ روستا اجرا شد.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/11/02 05:34 ب.ظ | دفعات بازدید: 2576 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot