ARAZKHABAR.IR

کمک سه میلیون دلاری سازمان ملل به مناطق زلزله‌زده خوی


کمک سه میلیون دلاری سازمان ملل به مناطق زلزله‌زده خوی آراز خبر-  نماینده سازمان ملل در جمهوری اسلامی ایران گفت: آژانس های مختلف این نهاد، تاکنون سه میلیون دلار در قالب های مختلف به مناطق زلزله زده خوی کمک کرده اند.

 اشتفان پریزنر چهارشنبه در بازدید نمایندگان سازمان ملل و سازمان جهانی یونیسف از مناطق زلزله زده خوی افزود: خانه‌های بهداشت، کلاس‌های پیش ساخته، مدارس و نحوه توزیع کمک‌های نقدی یونیسف از جمله مواردی بود که در این بازدید مورد توجه قرار گرفت.

وی اضافه کرد: تمامی کمک‌ها در محل خود اجرا و یا هزینه شده بود و این نشان از همکاری بسیار خوب مقامات ملی، استانی و منطقه‌ای با این نهاد جهانی است.

نماینده سازمان ملل در جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: کمک‌های سازمان ملل و یونیسف در مناطق زلزله زده خوی تداوم خواهد داشت.

نماینده یونیسف در جمهوری اسلامی ایران هم در این بازدید اظهار کرد: طرح‌های حمایت از گروه‌های آسیب پذیر نظیر کودکان و سلامت روان سازمان یونیسف با همکاری جمعیت هلال احمر ایران به‌خوبی در این مناطق اجرا شده است.

رابین ناندی گفت: فعالیت‌های سازمان ملل و یونیسف در این مناطق تکمیل کننده فعالیت‌های مقامات جمهوری اسلامی ایران درمناطق زلزله زده بوده و اقدامات خوبی در جهت بازسازی و عمران مناطق صورت گرفته است.

فرماندار خوی هم در این بازدید بیان کرد: دولت برای ساخت هر واحد مسکونی و تأمین نیازهای خانواده‌های زلزله زده، بیش از پنج میلیارد ریال کمک کرده است.

کریم علی نژاد گفت: بیش از یک هزار و ۲۰۰ واحد تخریبی از مجموع سه هزار و ۲۰۰ واحد به طور کامل ساخته شده و بقیه هم بیش از ۸۵ درصد پیشرفت دارد.

پاییز و زمستان سال گذشته، سه زمین لرزه بالای پنج ریشتر در خوی اتفاف افتاد که مشکلات زیادی را برای مردم این منطقه فراهم کرد.

کمک رسانی و بازسازی مناطق زلزله زده خوی در کمتر از یک سال گذشته، در نوع خود بی نظیر بوده است.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/07/19 06:49 ب.ظ | دفعات بازدید: 2506 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot