ARAZKHABAR.IR

کنگره شهدای آذربایجان‌غربی برگزار می شود


کنگره شهدای آذربایجان‌غربی برگزار می شود آرز خبر- فرمانده سپاه شهدای آذربایجان‌غربی گفت: یکی از کارهای شاخص فرهنگی در حوزه دفاع مقدس برگزاری کنگره شهدای آذربایجان غربی ۲ سال دیگر است که اوج کار فرهنگی استان در حوزه دفاع مقدس خواهد بود.

سردار رجبی  افزود: در سپاه استان ۲راهبرد تعریف شده که یکی ایجاد امنیتی پایدار و دیگری توسعه پایدار است که مجموعه اقدامات فاخر فرهنگی در حوزه دفاع مقدس در دل توسعه پایدار و ناظر بر همه فعالیتهای نرم اجرا خواهد شد.

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی ادامه داد: رویکرد سپاه استان رویکرد فرهنگی است و موضوع نشر و تدوین مسائل مربوط به دفاع مقدس در دستور کار قرار دارد.

سردار رجبی ادامه داد: به نقش آذربایجان غربی و شهدای این استان در دفاع مقدس کم پرداخته شده است تلاش می‌شود در راهبردهای تعیین شده سپاه استان به نقش آذربایجان‌غربی در قبل، حین و بعد از دفاع مقدس توجه شود.

وی با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و دفاع مقدس، تصریح کرد: طبق آخرین آمار ۱۲۰ هزار نفر خارج از استان از یادمان های شهدا آذربایجان غربی دیدار کرده اند.

فرمانده سپاه شهدای استان اظهار کرد: باتوجه به وجود ۶ یادمان شهدا در استان نیازمند توسعه و ظرفیت سازی در این یادمان ها هستیم.

سردار رجبی اظهار کرد: سپاه در حوزه توسعه زیرساخت های یادمان های شهدا  متولی است و اعتبارات باید از جای دیگر اختصاص یابد هرچند زیرساختها ضعیف است و زائران با کمبودهای زیرساختی و اسکان مواجهه هستند.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/07/01 04:01 ب.ظ | دفعات بازدید: 2980 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot