ARAZKHABAR.IR

کودک ارومیه‌ای غرق شد


کودک ارومیه‌ای غرق شد آراز خبر-رییس اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: یک کودک ارومیه‌ای با غرق شدن در استخر آب باغ جان خود را از دست داد.

فرزین رضازاده افزود: ماموران اورژانس ارومیه با اعلام رخداد یک مورد غرق شدگی بلافاصله به محل گزارش اعزام شدند تا عملیات نجات را اجرا کنند.

وی با اشاره به حضور سریع ماموران در محل حادثه ادامه داد: فرد غرق شده سه سال داشت و طبق گزارش ماموران به علت سپری شدن زمان زیاد از وقوع حادثه، عملیات احیا پاسخگو نبود.

وی اضافه کرد: با شروع فصل گرما، تمایل به شنا و آب‌تنی هم افزایش پیدا می‌کند و متاسفانه افراد بسیاری برای شنا و آب تنی به استخرهای کشاورزی، استخرهای خانگی یا رودخانه‌ها و آب‌بندها مراجعه می‌کنند؛ در این محل‌ها امکان نظارت یا استقرار تیم‌های نجات غریق وجود ندارد و همین موضوع نیز سبب افزایش احتمال مرگ درپی غرق شدگی می‌شود.

وی از مردم خواست بدون برخورداری از مهارت شنا به هیچ عنوان وارد آب بخصوص دریا، رودخانه و قسمت عمیق استخرها نشوند و توجه کنند که شنا در استخر بسیار راحت‌تر از شنا در دریا است و از این رو با تصور اینکه با فنون شنا در استخر آشنا هستند، وارد آبهای آزاد و پشت سدها نشوند.

رضا زاده گفت: موضوع دیگر، شنا در استخرهای خانگی، کشاورزی و امثال آن است که مردم باید توجه داشته باشند از رها کردن کودکان خود در حاشیه این استخرها پرهیز کنند در مورد استخرهای کشاورزی یا آب نماها نیز باید توجه داشته باشند که این محل‌ها به هیچ عنوان برای شنا مناسب نبوده و خطراتی مانند برق گرفتگی، عفونت و دیگر مخاطرات آنها را تهدید می‌کند.


برچسب ها:

تاریخ: 1403/02/05 09:55 ق.ظ | دفعات بازدید: 2318 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot