ARAZKHABAR.IR

۱۱ ملک مازاد در راستای محرومیت زدایی آذربایجان‌غربی مولد سازی شد


۱۱ ملک مازاد در راستای محرومیت زدایی آذربایجان‌غربی مولد سازی شد آراز خبر- استاندار آذربایجان‌غربی گفت: ۱۱ ملک مازاد در استان شناسایی شده که در راستای اتمام طرحهای مناطق محروم به کمیسیون ماده پنج در جهت مولد سازی ارسال شد.

محمدصادق معتمدیان پنجشنبه شب در نشست مولدسازی دارایی و اموال دستگاه‌های اجرایی آذربایجان‌غربی با تاکید بر لزوم حمایت از طرح‌های نیمه تمام در مناطق محروم استان، افزود: ۱۱ ملک مازاد در دستگاه‌های اجرایی استان شناسایی شده است که جهت ایجاد ارزش افزوده بالاتر به کمیسیون ماده پنج ارسال شد تا تکلیف آنها مشخص شود.

وی با بیان جزئیات این املاک، گفت: هفت ملک مازاد در دستگاه آموزش و پرورش، ۲ مورد در شرکت آب منطقه‌ای که در هر کدام از ادارات جهاد کشاورزی و آب و فاضلاب شهری نیز یک زمین مازاد شناسایی شده است.

استاندار آذربایجان غربی افزود: موضوعیت استفاده از ظرفیت املاک مازاد دستگاه‌های اجرایی در راستای کمک به اتمام طرح‌های نیمه تمام در بخش‌های آموزش، آب و خاک، آب شرب و راه قرار گرفت.

معتمدیان با بیان اینکه اولویت بهره‌گیری از این املاک مازاد در مناطق محروم است، گفت: یکی از اولویت‌های دولت سیزدهم محرومیت زدایی است لذا ضمن هزینه کرد در طرح‌های نیمه تمام حوزه دریاچه ارومیه، بخش قابل توجهی از پروژه‌های نیمه تمام مناطق محروم از این طریق اعتبار دریافت خواهند کرد تا شاهد بهینه سازی و اتمام این پروژه‌ها در استان باشیم.

وی، ایجاد ارزش افزوده بالاتر را یکی از مهمترین اولویت‌ها در مولد سازی عنوان کرد و گفت: تمامی این املاک مازاد در کمیسیون ماده پنج پایش می‌شود تا اگر نیاز به تفکیک بندی یا تغییر کاربری در راستای ارزش افزوده بالاتر باشد عملیاتی و سپس تبدیل به اعتبار برای دستگاه‌ها در مناطق محروم شود.

وی اضافه کرد: اتمام مدارس نیمه تمام در مناطق محروم از اولویت‌های هزینه کردی از این طریق در آذربایجان غربی است.

شناسایی کامل اموال غیر منقول دولت و تعیین تکلیف آنها با استفاده از روش‌های مختلف از جمله واگذاری و فروش اموال مازاد و مولدسازی با مشارکت بخش خصوصی از جمله وظایف مصوبه مولدسازی دارایی‌های دولت است که آذربایجان‌غربی در این زمینه پیشتاز عمل کرده است.

تعیین قیمت پایه یا نهایی واگذاری دارایی‌های جزو وظایف این کمیسیون در طرح مولد سازی است.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/07/20 09:42 ب.ظ | دفعات بازدید: 2956 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot