ARAZKHABAR.IR

۱۱ میلیون نوبت راس دام در آذربایجان‌غربی ایمن سازی شد


۱۱ میلیون نوبت راس دام در آذربایجان‌غربی ایمن سازی شد آراز خبر- مدیرکل دامپزشکی آذربایجان غربی گفت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۱۱ میلیون راس دام سبک و سنگین علیه بیماری‌های استراتژیک در استان ایمن سازی شد.

آراز خبر- مدیرکل دامپزشکی آذربایجان غربی گفت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۱۱ میلیون راس دام سبک و سنگین علیه بیماری‌های استراتژیک در استان ایمن سازی شد.

سید امید خلیل زاده افزود: این تعداد واکسن در بین دام‌های سبک و سنگین، سگ سانان و تک سمی برای مقابله با بیماری‌های مختلف تزریق شده است.

وی ادامه داد: مقابله با آبله، شاربن، تب برفکی، پی پی آر و بروسلوز در دام سبک، شاربن و تب برفکی گاوی برای در دام سنگین، شاربون در تک سمی و هاری در سگ سانان در دستور کار این اداره کل طی چندین مرحله در طول سال قرار دارد.

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان غربی تاکید کرد: با اقدامات انجام شده موردی از شیوع هیچ نوع بیماری خاصی در بین دام و طیور سطح استان پیدا نشده است.

خلیل زاده با اشاره به مرزی بودن استان و نظارت بر مبادی صادرات و واردات گفت: هم اکنون کارشناسان دامپزشکی به صورت تمام وقت در مرزهای بازرگان، رازی، سرو و تمرچین مستقر و برفرآورده‌های خام دامی، طیور و انواع لبنیات نظارت کرده و مرز کیله نیز در مراحل نهایی برای شبانه روزی شدن این نظارت‌ها قرار دارد.

وی یادآور شد: با کسانی که امنیت غذایی جامعه را تهدید می‌کنند برخورد قانونی و قاطعانه صورت خواهد گرفت لذا از شهروندان درخواست می‌شود در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی در مراکز عرضه و مصرف فرآورده‌های خام دامی مراتب را از طریق سامانه ۱۵۱۲ به اداره کل دامپزشکی استان اطلاع دهند.

آذربایجان غربی دارای ۹ میلیون واحد دامی اعم از سبک و سنگین و مرغ و ماکیان است


برچسب ها:

تاریخ: 1402/05/26 10:12 ق.ظ | دفعات بازدید: 3003 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot