ARAZKHABAR.IR

۳۰درصد شبکه برق استان آذربایجان غربی نیاز به اصلاح دارد


۳۰درصد شبکه برق استان آذربایجان غربی نیاز به اصلاح دارد مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی گفت: ۳۰درصد شبکه برق استان آذربایجان غربی نیاز به اصلاح دارد

گروه خبر:به گزارش آراز خبر،طاهر کیامهر  در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات اداره کل برگزار شد، افزود: نیاز مصرفی استان ۱۴۰۰مگابایت است و امسال ۱۲۰۰مگابایت در زمان پیک بار مصرف استان بود که ۲۰۰مگابایت مصرف و کنترل بار انجام شد.

وی با اشاره به اینکه در استان ۱۵۹۱مگابایت نیروگاه منصوبه داریم، تصریح کرد: نیاز مصرف استان ۱۴۰۰مگابایت است که تا آخر سال ۱۶۰مگابایت به مدار تولید نیروگاه ارومیه اضافه می شود.

وی خاطر نشان کرد: ۴۳پست فوق توزیع در استان داریم که برق از طریق آنها به مدار توزیع می شود.

مدیر عامل شرکت توزیع برق آذربایجان غربی با تاکید به اینکه یک میلیون و ۳۸۰هزار مشترک برق در استان داریم، اظهار کرد: حدود ۲۳ امور و ۱۲هزار کیلومتر طول خطوط فشار متوسط و ۱۵هزار کیلومتر طول خطوط متوسط است.

وی یاد آور شد: ۲۱هزار ترانس برق در استان داریم.

وی ادامه داد: در یک سال گذشته ۴۲۰پروژه در بخش اصلاح و ساماندهی با اعتبار ۸۷۷میلیارد تومان،۱۰۲پروژه با اعتبار ۱۵۵میلیارد تومان در بخش برق رسانی و ۱۰۰میلیارد تومان در بخش توسعه هوشمند زیر ساخت ها هزینه شده است.

کیامهر با اشاره به اینکه در زمان پیک بار مصرف برق هیچ گونه صادراتی انجام نمی شود،افزود: در زمان پیک بار مصرف هیچ رمز ارزی استخراج نمی شود و ۱۰۰درصد تعطیل می شوند.

مدیر عامل شرکت توزیع برق آذربایجان غربی تصریح کرد: ۲هزار دستگاه انرژی خورشیدی خانگی سهمیه استان است که با شناسایی افراد توزیع می شود.

وی خاطر نشان کرد: ۲۴ هزار انشعاب غیرمجاز از سال ۹۶تاکنون جمع آوری و پیش بینی می شود ۱۵۰۰مشترک غیر مجاز برق نیز در سطح استان باشند.


برچسب ها:

تاریخ: 1401/06/22 02:43 ب.ظ | دفعات بازدید: 3223 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot