ARAZKHABAR.IR

۳۵۰ هزار واحد نهضت ملی روستایی اولویت بنیاد مسکن اعلام شد


۳۵۰ هزار واحد نهضت ملی روستایی اولویت بنیاد مسکن اعلام شد آراز خبر-رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور گفت: امسال مقاوم سازی ۳۵۰ هزار واحد روستایی در سطح کشور در ‌قالب نهضت ملی روستایی قرار گرفت.

 غلامرضا صالحی عصر سه‌شنبه با حضور در جلسه چهار ساعته شورای معاونین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان‌غربی اظهار کرد: حدود پنج درصد برنامه نهضت ملی روستایی کشور برای آذربایجان‌غربی برنامه ریزی شده است و با توجه به تعریف ۳۵۰ هزار واحدی، ۱۷ هزار و ۵۰۰ واحد در برنامه نهضت ملی روستایی این استان قرار دارد.

وی ادامه داد: در این میان ۲۴۰ هزار واحد به بانک معرفی شده است که این رقم در آذربایجان‌غربی ۱۲ هزار و ۶۰۰ واحد است.
صالحی با اشاره به تعداد قردادهای نهضت ملی روستایی گفت: از این تعداد نیز ۱۱۰ هزار واحد قراردادشان عقد شده که ۶ هزار و ۸۰ واحد آن مربوط به آذربایجان‌غربی است.
وی با اشاره به تعداد واحدهای مسکونی روستایی گفت: در حال حاضر پنج میلیون و ۶۰۰ هزار واحد روستایی در کشور وجود دارد که بنیاد مسکن در قالب خدمات مختلف در تبیین اهداف خود برای ارتقا سطح کیفیت زندگی در این واحدهای روستایی است.
صالحی اضافه کرد: پنج درصد این تعداد واحد روستایی به تعداد ۲۵۸ هزار و ۴۵۵ واحد در روستاهای آذربایجان‌غربی قرار دارد.
وی با اشاره به چالش‌های استانی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: برخی موانع باعث عدم چابک سازی و تسریع در روند اجرایی امور می‌شود که امروز با تغییر روند اداری در استان‌ها توانسته‌ایم گام‌های بلندی در راستای خدمت به جامعه روستایی و شهری از سمت بنیاد مسکن برداریم.
رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور بیان کرد: در برنامه هفتم توسعه، سیاست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بر کاربردی نمودن معیارها و برنامه‌های تعریفی است و از این رو خدمت به روستاها جزو اولویت‌های کاری این نهاد است.

صالحی با تاکید بر اینکه آذربایجان‌غربی در طول تاریخ جزو اولین‌های اتفاقات فرهنگی و اجتماعی بوده است افزود: نباید امروز از امتیاز پایین آذربایجان‌غربی و عقب ماندگی آن در برخی شاخص‌های بنیاد مسکن را نادیده گرفت که البته امیدواریم با تغییر مدیریتی که در این استان صورت گرفت شاهد پیشرفت و توسعه همه شاخص‌های این استان در رده کشوری باشیم.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی نیز در این جلسه با اشاره به اینکه میزان مقاوم سازی مسکن روستایی در این استان از نرخ پایینی برخوردار است افزود: در حال حاضر ۳۵ درصد مساکن روستایی مقاوم سازی شده است که در نسبت به میانگین ۵۴ درصدی کشور بسیار پایین است.
علیرضا مقدم افزود: با توجه به معیارهای شاخصی بنیاد مسکن، برنامه‌ریزی مدون در این حوزه تبیین کرده‌ایم تا بتوانیم به میانگین کشوری دست یابیم.


برچسب ها:

تاریخ: 1403/02/04 10:19 ب.ظ | دفعات بازدید: 2058 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot