ARAZKHABAR.IR

۴۵ هزار تن سیب زمینی از مزارع استان برداشت می‌شود


 ۴۵ هزار تن سیب زمینی از مزارع استان  برداشت می‌شود رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از پیش بینی برداشت بیش از ۴۵ هزار تن سیب زمینی از مزارع استان در طی سال زراعی جاری خبر داد

گروه خبر:به گزارش آراز خبر،رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از پیش بینی برداشت بیش از 45 هزار تن سیب زمینی از مزارع استان در طی سال زراعی جاری خبر داد.

اکبر کرامتی گفت: امسال یک هزار و411 هکتار از مزارع استان زیر کشت محصول سیب زمینی رفته است که میانگین تولید در هر هکتار در حدود 32 تن است.

کرامتی تصریح کرد: در آذربایجان غربی اکثر مراحل برداشت این محصول به ‌صورت مکانیزه انجام‌ می شود و از اواخر اسفند ماه کشت این محصول آغاز شده و برداشت آن نیز از اواخر تیر تا شهریورماه ادامه دارد.

وی اضافه کرد: ارقام کشت شده در سطح استان شامل رقم های آگریا، سانته، بانبا و بیلوا ، جلی است و شهرستان هایی که بیشترین سطح زیر کشت سیب زمینی استان را به خود اختصاص داده اند، شامل شهرستان‌های چالدران، خوی، و ارومیه می‌شوند.

وی ادامه داد: کشت این محصول در حدود 10 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است و عمدتا سیب زمینی‌هایی که در سطح استان کشت می‌شود از بذرهای اصلاح شده هستند.

کرامتی تاکید کرد: بیش از 60 درصد مزارع سیب زمینی استان با استفاده از سیستم آبیاری بارانی ویا نوارتیپ آبیاری می شود.

شهرستان چالدران به عنوان مهم‌ترین قطب‌ تولید سیب زمینی در آذربایجان غربی است و محصول سیب زمینی این شهرستان نیز از کیفیت و مرغوبیت بسیار بالایی برخوردار است.


برچسب ها:

تاریخ: 1401/07/17 11:17 ب.ظ | دفعات بازدید: 1729 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot