ARAZKHABAR.IR

۵۰هزار هکتار اراضی ملی و دولتی آذربایجان غربی در بانک زمین ثبت شد


  ۵۰هزار هکتار اراضی ملی و دولتی آذربایجان غربی در بانک زمین ثبت شد امانت- مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر ۵۰ هزار هکتار از اراضی ملی و دولتی آذربایجان‌غربی در بانک زمین استان ثبت شده است.

امانت- مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر ۵۰ هزار هکتار از اراضی ملی و دولتی آذربایجان‌غربی در بانک زمین استان ثبت شده است.

 محسن حمزه لو یکشنبه شب در جلسه بررسی برنامه‌های اجرایی معاونت املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی، با اشاره به اخذ ۱۰ هزار فقره سند تک برگ برای اراضی ملی و دولتی استان در سنوات گذشته، گفت: اخذ اسناد تک‌برگی در این حجم شفافیت امور ثبتی، پیشگیری از جعل اسناد مالکیت و ارائه خدمات بهینه توأم با سرعت، دقت و کیفیت به شهروندان را به دنبال دارد.

وی ادامه داد: همچنین این اداره کل در راستای تثبیت اراضی ملی و دولتی در برنامه دارد که طی امسال بیش از پنج هزار فقره اسناد تک برگی برای این اراضی اخذ کند.

حمزه لو بیان کرد: در بخش تبدیل اسناد دفترچه‌ای به تک برگی نیز در حال حاضر ۶۳۶ مورد سند دفترچه‌ای باقی مانده که با تبدیل این اسناد به تک برگی، تمام اسناد دفترچه‌ای تبدیل به تک برگ می‌شوند.

مدیرکل راه‌وشهرسازی آذربایجان‌غربی، اضافه کرد: صدور اسناد تک برگ در راستای ماده ۲۱۱ برنامه پنجم توسعه جهت اجرای طرح کاداستر ملی با همکاری ادارات ثبت و تشکیل بانک اطلاعاتی متقن بر پایه سرشماری مجدد اراضی دولت انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: تثبیت مالکیت در اراضی دولتی و شخصی نقش مؤثری در کاهش زمین خواری و سو استفاده سودجویان در اراضی موصوف و همچنین کاهش پرونده‌های دعاوی در محاکم قضائی را دارد.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/04/12 09:56 ق.ظ | دفعات بازدید: 2816 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot