ARAZKHABAR.IR

۵۰ بنای تاریخی آذربایجان غربی آماده میزبانی از مسافران نوروزی شد


۵۰ بنای تاریخی آذربایجان غربی آماده میزبانی از مسافران نوروزی شد آراز خبر- مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی گفت: ۵۰ بنای تاریخی سطح استان آماده میزبانی از مسافران نوروزی هستند.

مرتضی صفری  با بیان اینکه نوروز امسال ۵۰ بنای تاریخی از جمله میراث جهانی تخت سلیمان تکاب، قره‌کلیسا چالدران، پایگاه ملی بسطام چایپاره و پایگاه ملی حسنلو نقده و … میزبان مسافران نوروزی است، ادامه داد: تاکنون ۲۴ جلسه ستاد خدمات سفر در سطح استان و ۱۲ جلسه مربوط به کمیته‌های ذیل این ستاد برگزار شده است.

وی با بیان اینکه راه‌اندازی نمایشگاه‌های صنایع‌دستی یکی از برنامه‌های اولویت‌دار در نوروز ۱۴۰۳ است، ادامه داد: ۱۷ نمایشگاه صنایع‌دستی نوروزی در سطح استان برپا می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی تصریح کرد: همچنین در این ایام راهنمایان گردشگری در ۳۷ مکان مستقر شده و نیز ۲۰ عنوان برنامه نوروزگاه در مکان‌های تاریخی و گردشگری شاخص سطح استان اجرا می‌شود.

صفری گفت: در راستای آماده‌سازی برای ثبت جهانی مساجد استان نیاز است با همکاری اداره‌کل اوقاف و امور خیریه و سازمان صداوسیما مرکز استان مراسم جمع‌خوانی قرآن کریم در مسجد جامع ارومیه برپا شود.

وی اظهار کرد: از ۲۰ اسفند تردد پیله‌وران از مرزهای استان مدیریت خواهد شد تا از ازدحام و بی‌نظمی در پایانه‌های مرزی جلوگیری شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی اظهار کرد: با همکاری اداره‌کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی، در سطح استان سعی می‌شود شرایط لازم برای استفاده از سرویس بهداشتی مساجد و بقاع متبرکه توسط مسافران نوروزی فراهم شود.

صفری گفت: ساماندهی سرویس‌های بهداشتی پمب بنزین‌ها نیز با همکاری شرکت توزیع نفت منطقه ارومیه و میاندوآب برای نوروز ۱۴۰۳ آغاز شده است.

صفری خاطرنشان کرد: ساماندهی نمازخانه‌های بین‌راهی نیز با جدیت پیگیری می‌شود و در این راستا در کنار پلیس‌راه رشکان با هزینه‌کرد ۷۰۰ میلیارد تومان نمازخانه اختصاصی بانوان و آقایان و سرویس بهداشتی راه‌اندازی شده است.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/12/23 02:50 ب.ظ | دفعات بازدید: 2094 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot