ARAZKHABAR.IR

۶۸ درصدنامزدهای انتخاباتی آذربایجان غربی تایید صلاحیت شدند


۶۸ درصدنامزدهای انتخاباتی آذربایجان غربی تایید صلاحیت شدند آراز خبر-معاون سیاسی و اجتماعی آذربایجان غربی گفت: صلاحیت ۶۸درصد نامزدهای انتخاباتی آذربایجان غربی از سوی هیات های اجرایی تایید شد.

 رضا ابراهیمی در همایش هیأت‌های اجرایی نظارت و بازرسی انتخابات شمال استان که در فرمانداری سلماس برگزار شد، از ثبت نام نهایی ۷۶۶ داوطلب در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس در آذربایجان غربی خبر داد و گفت: از این تعداد ۵۱۵ نفر معادل ۶۸ درصد از سوی هیأت‌های اجرایی تأیید صلاحیت شده‌اند.

وی از فعالیت ۲ هزار ۳۰۲ صندوق اخذ رأی در سطح آذربایجان غربی خبر داد و اظهار داشت: ۷ صندوق نیز برای اقلیت‌های دینی در شهرستان‌های سلماس و ارومیه تعبیه شده است.

ابراهیمی از ثبت نام نهایی ۷۶۶ داوطلب در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس خبر داد و گفت: از این تعداد ۵۱۵ نفر معادل ۶۸ درصد، از هیأت‌های اجرایی تأیید صلاحیت شده‌اند.

معاون سیاسی استاندار آذربایجان غربی، همچنین با اشاره به تمهیدات صورت گرفته در راستای کاهش هزینه تبلیغاتی نامزدهای انتخابات، از ایجاد فرصت بهره‌مندی نامزدها از شبکه‌های تلویزیونی شهرستان‌ها خبر داد و یادآور شد: هشدارهای لازم به عوامل اجرایی اعلام شده و در صورت احراز احتمال سوگیری و جانبداری احتمالی برابر قانون برخورد می‌شود.

حجت الاسلام میر ابوالقاسم موسوی هم در این همایش با اشاره به اجرای مر قانون در انتخابات، اظهار کرد: طبق قانون نمایندگان نباید در نصب و انتصابات مدیران دستگاه‌ها دخالت کنند و درصورت محرز بودن این موضوع، تخلف انتخاباتی محسوب خواهد شد.

رئیس هیأت نظارت بر انتخابات آذربایجان غربی، با اشاره به شایعات فضای مجازی در خصوص صلاحیت داوطلبان، خاطرنشان کرد: نتایج تأیید و عدم تأیید داوطلبان مجلس ۱۵ و ۱۶ دی ماه اعلام خواهد شد.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/10/08 10:43 ق.ظ | دفعات بازدید: 3060 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot