معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش آذربایجان غربی با اعلام اینکه مرحله استانی مسابقات المپیاد آماده دوم تا پنجم تیر ماه امسال برگزار می شود، گفت: جمعا ۳۴ تیم برتر به مرحله استانی راه یافته اند.

به گزارش آرازخبر، ولی حسینی در جلسه هماهنگی طرح دادرس و مسابقات المپیاد آماده اظهار داشت: طرح دادرس یا »دانش آموز آماده در روز های سخت« با همکاری آموزش و پرورش استان و سازمان جوانان جمعیت هلال احمر اجرا می شود.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش آذربایجان غربی ابراز کرد: استان آذربایجان غربی دارای ۱۷ شهرستان بوده که دانش آموزان مجری طرح دادرس در استان پس از یاد گیری مهارت های هشت گانه امدادی با حضور در مسابقات آماده، مهارتهای خود را به نمایش می گذارند.

وی در خصوص برگزاری هفتمین دوره مسابقات المپیاد آماده در مرحله استانی اعلام کرد: تعداد ۲۷۰ تیم در بخش دختران و پسران طرح دادرس در سطح استان فعال است که از این تعداد ۲ تیم از هر شهرستان در بخش دختران و پسران، جمعا ۳۴ تیم برتر به مرحله استانی راه یافته اند.

حسینی با بیان اینکه زمان برگزاری هفتمین دوره مسابقات المپیاد آماده در سطح استان، دوم تا پنجم تیر ماه امسال و به مدت ۴ روز خواهد بود، ادامه داد: تعداد ۲۰ نفر داور، ۲۵نفر عوامل اجرایی  و ۲۸۹نفر دانش آموز، جمعا تعداد ۳۳۴نفر در طی اجرای این مسابقات اسکان داده خواهند شد.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش آذربایجان غربی تصریح کرد: هدف از اجرای این مسابقات ترویج و توسعه ظرفیت های امدادی و خود امدادی، افزایش سطح ایمنی مدارس و دانش آموزان، ساماندهی تیم های امدادی در مدارس به هنگام رویارویی با حوادث و کاهش خطر پذیری دانش آموزان هنگام بروز حادثه می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *