ARAZKHABAR.IR

دستگاه قضایی استان در کنار کانون کارشناسان است


دستگاه قضایی استان در کنار کانون کارشناسان است رئیس دادگستری آذربایجان غربی گفت: دستگاه قضایی استان در کنار کانون کارشناسان هست و حمایت های قضایی لازم را از کانون کارشناسان خواهد کرد و وظیفه خود می داند که مشکلات و موانع پیش روی کارشناسان را برطرف نماید.

به گزارش آرازخبر، علی اکبر گروسی در مراسم آئین تحلیف کارشناسان جدید کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان آذربایجان غربی اظهار داشت: کارشناس باید موضوع کارشناسی را رویت کند و کاملاً به موضوع مسلط شود و به آن ورود علمی و کارشناسی بنماید، خصوصاً در هیاتهای کارشناسی باید اعضای منتخب هیات کارشناسی همگی باهم و متفقاً موضوع را بررسی و نظریه کارشناسانه خود را ارائه نمایند.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه آراء صادره قضات اکثراً بر مبنای نظریه های کارشناسان رسمی است لذا لازم است که کارشناسان عزیز با نهایت دقت ارائه نظر نمایند و هرگونه غفلت موجب تضییع حقوق افراد است و تضییع حق الناس هم بسیار سخت و جبران آن دشوار است.
رئیس دادگستری کل استان در ادامه اظهار داشت: بعضی از شئونات باید توسط کارشناس هم رعایت شود و کارشناس شخص بی طرفی است، نباید کاری بکند که در آن شائبه ایجاد شود و بیطرفی او زیر سوال برود و طرف مقابل احساس جانبداری نماید و کارشناس باید از آن بپرهیزد تا ارزش کارش از بین نرود و نسبت به کارشناس اعتماد عمومی سلب نشود.
وی تصریح کرد: دستگاه قضایی استان در کنار کانون کارشناسان هست و حمایت های قضایی لازم را از کانون کارشناسان خواهد کرد و وظیفه خود می داند که مشکلات و موانع پیش روی کارشناسان را برطرف نماید.
وی ادامه داد: گاه دیده می شود که نظریات کارشناسان موضوع یک پرونده اختلاف زیاد و فاحش با یکدیگر دارند و این اصلاً پذیرفته نیست و باید کانون از دید نظارتی به آن توجه کند و ورود کند تا چنین معضلات و اشکالاتی را در کار کارشناسان مشاهده نکنیم.
این مقام قضایی ادامه داد: آموزش کارشناسان بسیار مهم است، باید کارشناسان در طول سال آموزش ببینند و عملشان بروز شود و آموزشها را عملی و تخصصی در کانون کارشناسان انجام گیرد و ادامه پیدا کند.
 گروسی در پایان مراسم در آیین تحلیف کارشناسان جدید کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان آذربایجان غربی شرکت و برای کارشناسان جدید آرزوی موفقیت و پیروزی در کارهایشان را نمود.


برچسب ها:

تاریخ: 1398/08/06 11:20 ق.ظ | دفعات بازدید: 527 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot