ARAZKHABAR.IR

رزمایش ذوالفقار ولایت ۹۸ از موفقیت آمیزترین رزمایش های چندین سال اخیر بود


رزمایش ذوالفقار ولایت ۹۸ از موفقیت آمیزترین رزمایش های چندین سال اخیر بود فرمانده قرارگاه منطقه ای شمالغرب ارتش گفت: ارتش ذوالفقار ولایت است و رزمایش اخیر ما در منطقه عمومی شمال غرب به دشمنان نشان داد که هر تحرک احتمالی آنان با پاسخ قاطع و کوبنده ما مواجه خواهد شد.

به گزارش آرازخبر، امیر علی حاجیلو با اشاره به رزمایش اخیر نیروی زمینی ارتش که در منطقه عمومی شمالغرب و در ایواوغلی برگزار شد، اظهار داشت: همزمان با آزادسازی حصر سوسنگرد رزمایش ذوالفقار ولایت را برای افزایش توان نظامی نیروها و یگان های ارتش و به صورت رزم شبانه برگزار کردیم که به اذعان داوران حاضر، رزمایش ذوالفقار ولایت ۹۸ از موفقیت آمیزترین رزمایش های ارتش بعد از پایان جنگ تحمیلی بوده است.

وی افزود: رزمایش امسال که با نام ذوالفقار ولایت برگزار شد تفاوت عمده ای با رزمایش اقتدار ولایت ۹۷ که سال گذشته در منطقه عمومی اصفهان برگزار شد داشت و آن هم این بود که رزمایش امسال در شب برگزار شد و در این رزمایش توانستیم زمان عملیات را به یک پنجم تقلیل دهیم به طوری که مکان عملیات هم از قبل به یگانهای عامل اعلام نشده بود و فقط چند منطقه جنگل، کوهستان و دشت برای تمرین یگان ها تعریف شده بود.

امیرحاجیلو با بیان اینکه تیپ های پیاده ما تبدیل به تیپ های هجومی شده اند، خاطرنشان کرد: با استفاده از پهپادها و توان جنگال‌ها و به کارگیری توان مهندسی یگان‌ها توانستیم توان پشتیبانی دشمن فرضی را ببندیم. ضمن اینکه با بازنگری در ساختار یگان‌ها آنها را به یگان ها و تیپ های خوداتکا تبدیل کرده ایم. منظور از تیپ های خوداتکا این است که نیروها بدون این که پشتیبانی شوند در عملیات شرکت کردند.

فرمانده قرارگاه منطقه ای شمالغرب ارتش تصریح کرد: مسئولیت مهم ارتش در ایجاد بازدارندگی پایدار است چرا که معتقدیم بستر توسعه و پیشرفت کشور و نظام جمهوری اسلامی فراهم نخواهد شد مگر اینکه بتوانیم امنیت پایدار را فراهم کنیم و آن هم در گرو تدبیر و آمادگی همه جانبه بین نیروهای نظامی و امنیتی است.

امیرحاجیلو در بخش دیگری از سخنان خود به توطئه دشمنان اشاره کرد و گفت: دشمنان این آب و خاک در طول عمر پربرکت انقلاب اسلامی همواره با دسیسه های خود به فکر ایجاد ناامنی و آشوب و بالاخص سرنگونی نظام مقدس ما بودند اما ما به عنوان سربازان نظام انقلاب اسلامی برای قوام و دوام این انقلاب محکم و استوار تر از گذشته ایستاده‌ایم.

وی با اشاره به اتحاد ناگسستنی بین ارتش و سپاه تصریح کرد: ارتش و سپاه ید واحده نظام انقلاب اسلامی هستند و ما با فرماندهان سپاه به صورت مرتب دیدار و جلسه هماهنگی داریم و طبق فرمایش قرآن «اشدا علی الکفار و رحما بینهم» هستیم.

امیرحاجیلو افزود: امام راحل با دوراندیشی و تدبیر خود در حالی که عده‌ای به دنبال انحلال ارتش بودند ارتش را ذوالفقار ولایت نامیدند و چند روز بعد از این سخنان حکم تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را دادند تا این دو نیرو دوشادوش هم در خدمت نظام و مردم باشند.

فرمانده قرارگاه منطقه ای شمالغرب ارتش در پایان خاطرنشان کرد: این اطمینان را به مردم عزیز و ملت شریف ایران می‌دهیم که همواره چشمان بیدار و تیزبین نیروهای نظامی و امنیتی در حراست و پاسداری از کیان و مرزهای وطن و امنیت پایدار ایران اسلامی شب و روز نمی شناسد و همیشه برای تامین امنیت و آسایش مردم آماده ایم.تاریخ: 1398/09/11 11:18 ق.ظ | دفعات بازدید: 4396 | چاپ