ARAZKHABAR.IR

یک دهم ترانزیت کل کشور از طریق پایانه مرزی بازرگان انجام می شود


 یک دهم ترانزیت کل کشور از طریق پایانه مرزی بازرگان انجام می شود مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت: طی ده ماه سال جاری نزدیک به 10 میلیون نفر تردد از پایانه های مرزی استان ثبت شده است که بیشترین تردد مرتبط به پایانه مرزی بازرگان بوده و به لحاظ ترانزیتی یک دهم ترانزیت کل کشور نیز از طریق این پایانه مرزی انجام می شود.

به گزارش آرازخبر، ارسلان شکری از رسمی شدن مرز گیله سردشت در سال جاری خبر داد و اظهار داشت: استان آذربایجان غربی با احتساب دارابودن شبکه راههای ارتباطی به طول ۱۲‌کیلومتر و 6 مرز پایانه مرزی زمینی یکی از استان های مهم‌ترین بخش راهداری و حمل و نقل جاده ای به شمار می رود.

شکری با اشاره به انجام برنامه ریزی های لازم جهت تجهیز و ساخت مرز جدید رسمی کیله سردشت ادامه داد: در حال حاضر 36 هزار راننده ناوگان باری و مسافری دارای کارت هوشمند در استان فعالیت دارند و بیش از 17 هزار کامیون دارای کارت هوشمند در بخش باری استان، 650 اتوبوس، یک هزار و صد مینی بوس و یک هزار سواری در ناوگان حمل و نقل استان فعال هستند.

وی درخصوص گردشگری بودن استان با توجه به مرزی بودن منطقه یادآور شد: طی ده ماه سال جاری نزدیک به 10 میلیون نفر تردد از پایانه های مرزی استان ثبت شده است که بیشترین تردد مرتبط به پایانه مرزی بازرگان بوده و به لحاظ ترانزیتی یک دهم ترانزیت کل کشور نیز از طریق این پایانه مرزی انجام می شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی با تاکید بر ضرورت کنترل و نظارت بر ناوگان عمومی گفت: بخشی از کنترل ها توسط زیر بخش های معاونت حمل و نقل اداره کل بصورت دوره ای و بخشی نیز توسط مدیران معاینه فنی بصورت مستمر و دروازه ای با پلیس راه انجام می شود که شاخصه هایی منجمله ساییدگی لاستیک ، شکسته شدن و یا انحصار نور در شیشه ، وضعیت صندلی و وضعیت جعبه کمک های اولیه در مراکز معاینه فنی بررسی می شود.

شکری از سهمیه سوخت ناوگان وانت‌بار براساس پیمایش گفت: تخصیص سهمیه سوخت ناوگان وانت بار از اول بهمن ماه سال جاری براساس پیمایش ثبت شده در بارنامه خواهد بود و با توجه به اينكه مقرر گرديده است تخصيص سهميه سوخت به وانت بارها بر اساس پيمايش ثبت شده در اسناد حمل صورت پذيرد،  لذا كليه رانندگان و مالكين وانت بار براي فعاليت در جاده هاي برون شهري بايستي اسناد حمل وانت بار شامل كارت هوشمند راننده، كارت هوشمند وانت بار و بارنامه به همراه داشته باشند و در غير اين صورت با متخلفين برخورد قانوني انجام خواهد شد.

شکری از استقرار 68 اکیپ راهداری در محورهای مواصلاتی استان خبر داد و متذکرشد: 30 راهدارخانه ثابت 15 مرکزی و 23 استیجاری ای سیار محوری در استان وجود دارد که بیش از 45 هزار تن ماسه و نمک در این راهدار خانه ها برای پاکسازی راهها در ایام برفی ذخیره شده و همچنین عملیات راهداری زمستانی با 420 دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین با حدود 900 نفر پرسنل آماده خدمت رسانی به مردم عزیز هستند.

وی در خصوص اجرای طرح ابرار برای آسفالت راههای روستایی گفت: این طرح از طریق وزارت راه و شهرسازی و وزیر محترم تاکید شده است،سهم استان آذربایجان غربی 400 کیلومتر بوده و هم اکنون نیز 150 کیلومتر راه روستایی آماده آسفالت بوده و در حدود 15 کیلومتر آسفالت شده است مابقی نیز بعد از بهتر شدن وضعیت جوی عملیاتی خواهد شد.

این مقام مسئول در خاتمه اعلام کرد: شماره تلفن گویای  141 مرکز مدیریت راههای استان بصورت شبانه روزی و 30 خط هم زمان بهترین مرجع برای اطلاع از وضعیت جوی و تردد در محورهای استان بصورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به هموطنان و هم استانی های عزیز در خصوص وضعیت جاده ای استان است.

 تاریخ: 1398/10/24 10:36 ق.ظ | دفعات بازدید: 782 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot