ARAZKHABAR.IR

بازگشایی مرز تمرچین پیرانشهر به روی مسافران


بازگشایی مرز تمرچین پیرانشهر به روی مسافران سرپرست گمرک تمرچین از سرگیری تردد اتوبوس های مسافری از مرز تمرچین پیرانشهر از امروز شنبه خبر داد.

فرامرز محمدیان بابیان اینکه تردد مرز تمرچین پیرانشهر به دلیل شیوع ویروس کرونا از اسفندماه سال گذشته متوقف شده بود، افزود: برای مدت زمان کوتاهی تردد مسافر در دی ماه مجدد برقرار شد و به دلیل افزایش شیوع بیماری کرونا با تصمیم جدید طرف عراقی، تردد مسافر تا ۲۴ دی از این مرز ممنوع اعلام شده بود.

وی ادامه داد: ازروز  شنبه مجدد با تصمیم دو طرف، ترددمسافری مجدد از سرگرفته شده، در این مرز، تردد تجاری نیز در حد صادرات و ترانزیت برقرار است.

محمدیان با بیان اینکه سال گذشته ۲۶ هزار دستگاه اتوبوس مسافری و خودروی سواری از مرز تمرچین تردد داشته اند، ادامه داد: تردد کامیون و تریلی وترانزیت کالا بین دو کشور ایران و عراق امسال وجود داشت اما تردد مسافر با رعایت اصول بهداشتی از ماه جاری از سرگرفته شده است.

سرپرست گمرک تمرچین با تاکید رعایت توصیه های  بهداشتی هم در طرف ایران و هم در عراق در حال بررسی سختگیرانه است، یادآور شد: برای تردد بدون مشکل مسافران، دستور العمل های بهداشتی جلوگیری از شیوع بیماری کووید ۱۹ به طور کامل اجرا می‌شود.

 


برچسب ها:

تاریخ: 1399/10/27 06:56 ب.ظ | دفعات بازدید: 160 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot