ARAZKHABAR.IR

بیانیه نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی در خصوص درگیری های جمهوری آذربایجان و ارمنستان


بیانیه نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی در خصوص درگیری های جمهوری آذربایجان و ارمنستان نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: منطقه قره باغ جزء لاینفک آذربایجان است و اشغال آن محکوم و تداوم جنگ را به نفع هیچ کشوری نمی دانم.

حجت الاسلام سیدمهدی قریشی در خصوص درگیری در منطقه قره باغ با صدور پیامی عنوان کرد: خبر آغاز مناقشات و درگیری‌های مجدد در منطقه قره باغ از سوی کشورهای ارمنستان و جمهوری آذربایجان و ریخته شدن خون مردم بی دفاع و نظامیان در این مناطق درگیر، موجب تألم و تأثر گردید.

وی در ادامه پیام آورده است، یقیناً در روزگاری که گفتگوها و توافقات بین کشورها می‌تواند مانع از درگیری‌ها و جنگ‌ها شود مشاهده چنین حوادثی قابل قبول نیست و انتظار می‌رود طرف‌های درگیر هرچه سریع‌تر ضمن حفظ خویشتن داری و توقف درگیری‌ها برای حل اختلافات و مناقشات پای میز مذاکره حاضر شده و راه حل دیپلماتیک را برای پایان جنگ بپذیرند، قهراً مسئولین وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز با حضور فعالانه، زمینه صلح و آشتی و حل اختلافات، از طریق دیپلماسی را به صورت جدی پیگیر بوده و هستند.

امام جمعه ارومیه می‌افزاید، اخبار واصله حکایت از نقش آفرینی و تحریک ایادی استکبار جهانی و صهیونیست‌ها در منطقه دارد که هوشیاری مردم و کشورهای همسایه می‌تواند تأثیر بسزایی در خنثی کردن توطئه‌ها و اهداف شوم آنان داشته باشد فلذا امیدواریم هر چه سریع‌تر با پایان درگیری‌ها شاهد آرامش و ثبات در منطقه باشیم.

وی در ادامه پیام آورده است، منطقه قره باغ را جز لاینفک آذربایجان دانست و اشغال آن را محکوم و تداوم جنگ را به نفع هیچ کشوری نمی دانم و از کشورهای همسایه و مردم فهیم نیز انتظار دارم برای حفظ آرامش و ممانعت از خونریزی‌های بیشتر بر اختلافات موجود دامن نزده و دو طرف درگیر را برای حل اختلافات از طریق گفتگو ترغیب و همراهی کنند.


برچسب ها:

تاریخ: 1399/07/09 12:35 ب.ظ | دفعات بازدید: 108 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot