ARAZKHABAR.IR

توزیع نهادهای دامی در دامداری های آذربایجان غربی


 توزیع نهادهای دامی در دامداری های آذربایجان غربی رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: برای حمایت از دامداران نهاده دامی و کنسانتره با قیمت مصوب دولتی برای دامداری های های صنعتی و سنتی دام سبک وسنگین استان توزیع می شود.
به گزارش آراز خبر به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی، رسول جلیلی در جلسه بررسی مشکلات اتحادیه دامداران استان اظهار کرد: نهاده و کنسانتره دامی بر اساس تعداد جمعیت دامی هر شهرستان و نوع پرورش بین دامداران استان توسط مدیریت های جهاد کشاورزی و اداره کل عشایر و اتحادیه های تخصصی دامداران و عشایر توزیع می شود. 
وی با تأکید بر اینکه نهاده‌ها در سامانه بازارگاه توسط شرکت پشتیبانی امور دام و شرکت های وارد کننده نهاده عرضه می‌شوند، افزود: نهاده دامی و کنسانتره به منظور حمایت و ایجاد تعادل در بازار بین دامداران استان توزیع شده است، که شامل جو، ذرت و کنجاله سویای وارداتی و سبوس است که در اختیار دامداران استان قرار گرفته است. 
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی نیز در این جلسه با بیان اینکه کنسانتره  و نهاده های دامی مورد نیاز دامداران با قیمت مصوب در اختیار آنها قرار می گیرد، گفت: آذربایجان غربی با برخورداری بیش ۴،۶ میلیون  راس دام سبک و سنگین، جزو استانهای با ظرفیت بالای دام در کشور به شمار می رود.
رضا یوسفی رضایی ادامه داد: هم اکنون تعداد 380 واحد گاو داری شیری صنعتی به ظرفیت 21 هزار و 925 راس، 355 واحد گوساله پرواری با ظرفیت 48 هزار و 862 راس، 116 واحد بره پرواری صنعتی با ظرفیت 42 هزار و 925 راسبه همراه 19 واحد گوسفند صنعتی با 7 هزار و 174 راس و یک هزار و 48 راس گاومیش در قالب 9 واحد یکی از قطب های تولید گوشت در کشور به شمار می رود. 
 

برچسب ها:

تاریخ: 1399/10/29 07:56 ب.ظ | دفعات بازدید: 174 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot