ARAZKHABAR.IR

 دانشگاهیان کرسی‌های آزاد اندیشی را تعطیل نکنند


 دانشگاهیان کرسی‌های آزاد اندیشی را تعطیل نکنند آرازخبر- نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: دانشگاه‌ها بهترین محل برای ارائه ایده ها و نظرات دانشجویان و نسل جوان با استفاده از ظرفیت برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی است و نباید این دوره‌ها تعطیل شود بلکه مسیر شفاف‌تری در برگزاری آنها باید تعریف کرد.

 حجت الاسلام والمسلمین قریشی روز پنجشنبه در نشست با اساتید دانشگاه های ارومیه با تاکید بر فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی اظهار کرد: این کرسی‌ها برگرفته از متون دینی است و برگزاری آنها قطعا آثار و برکات زیادی در جامعه به همراه دارد.

وی با قدردانی از مسوولان دانشگاهی در برگزاری کرسی های آزاداندیشی اضافه کرد: برگزاری این کرسی‌ها از ملزومات شفاف سازی مسائل میان جوانان است و موجب حل بسیاری از ابهام‌ها برای دانشجویان می‌شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با اشاره به کلیدواژه تبادل نظر در قرآن کریم افزود: اینکه انسان اعتقادات و نظرات خود را به اشتراک بگذارد در قرآن کریم نیز بر آن تاکید شده است و این موارد یکی از صفات مومنان است.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی یکی از هنرهای امام راحل و مقام معظم رهبری را استخراج الگوهای جدید از مطالب و مفاهیمی قرآن کریم عنوان کرد و ادامه داد: مفاهیم اصیل و نوین در جامعه تحرک ایجاد می‌کند که یکی از بارزترین مثال‌های آن، فرمان تشکیل بسیج توسط امام راحل و همچنین نام گذاری رزمایش جهاد تبیین و کمک‌های مومنانه است.

وی با بیان اینکه تشکیل بسیج مستضعفین از ابتکارات بی نظیر امام راحل بود، گفت: علاوه بر اثرگذاری این نهاد در دوران دفاع مقدس، امروز نیز شاهد هستیم که بسیج تا چه اندازه در جامعه تحول ایجاد کرده و ثمرات زیادی دارد.

امام جمعه ارومیه اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در بسیاری از مسائل سمت و سو را مشخص می‌کنند که نخبگان باید با پیگیری این مسائل، آن‌ها را در جامعه تبیین کنند و کرسی‌های آزاد اندیشی یکی از همین مواردی است که بارها مورد تاکید قرار گرفته است.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی با قدردانی از مسوولان دانشگاهی در برگزاری کرسی های آزاداندیشی، ادامه برگزاری این کرسی‌ها را در شفاف سازی مسائل در بین جوانان و حل بسیاری از ابهام‌ها برای دانشجویان موثر دانست.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/08/11 10:20 ق.ظ | دفعات بازدید: 2290 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot