ARAZKHABAR.IR

دوم بهمن ماه آغاز اولین جنگ مسلحانه مردم علیه حکومت ستم شاهی


دوم بهمن ماه آغاز اولین جنگ مسلحانه مردم علیه حکومت ستم شاهی نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه گفت:دوم بهمن سر آغاز جنگ های مسلحانه انقلاب اسلامی علیه رژیم طاغوت است و مردم با پیروی از علما باعث سرنگونی رژیم طاغوت شده اند

مراسم بزرگداشت حماسه دوم بهمن ۱۳۵۷ سالروز نخستین قیام مسلحانه مردم ارومیه علیه رژیم طاغوت و به توپ بسته شدن مسجد اعظم ارومیه در محل این مسجد برگزار شد.

حجت الاسلام سید مهدی قریشی امروز ۲بهمن در مراسم گرامیداشت حماسه دوم بهمن که در مسجد اعظم ارومیه برگزار شد، افزود: علما و روحانیون همواره در طول تاریخ به ویژه در پیروزی انقلاب اسلامی ایران نقش بی بدیل خود را در هدایت و راهبری مردم ایفا کرده اند و به همین خاطر بیشتر هجمه دشمنان نیز بر این قشر از جامعه است.

حجت الاسلام قریشی خاطر نشان کرد: دشمن به خوبی برنامه ریزی کرده و تمام هجمه های خود را به سوی علما، فقها و مقام معظم رهبری معطوف کرده تا ازاین طریق دین را در بین مردم کم رنگ کند.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی اظهارکرد: تاریخ فراموش نخواهد کرد که رسانه های بیگانه و ضد انقلاب در اوایل انقلاب چگونه حجت الاسلام حسنی و اقدامات ایشان را مسخره می کردند تا مردم پشت ایشان را خالی کنند که با ایستادگی مرحوم حسنی و مردم ، شکست خوردند.
وی با بیان اینکه دوم بهمن نماد مبارزه ارومیه با رژیم طاغوت است، یاد آور شد: دوم بهمن سر آغاز جنگ های مسلحانه انقلاب اسلامی علیه رژیم طاغوت بوده و دلیل بزرگداشت اینچنین روزهایی قدردانی از مبارزین انقلاب و تثبیت اهداف و اقدامات علما و پاسداشت افرادی همچون مرحوم حجت الاسلام حسنی و انتقال آنها مفاهیم به نسل های آینده است.

آقای عبدالحق حسنی فرزند مجاهد نستوه آذربایجان مرحوم حجت الاسلام والمسلمین حسنی نیز در این مراسم به بیان خاطراتی از حماسه دوم بهمن ۱۳۵۷ مردم ارومیه پرداخت.

 


برچسب ها:

تاریخ: 1399/11/02 12:01 ب.ظ | دفعات بازدید: 173 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot