ARAZKHABAR.IR

سیر نزولی کرونا در آذربایجان غربی


 سیر نزولی کرونا در آذربایجان غربی رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی از کاهش نسبی ابتلا به کرونا در استان خبر داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی درباره وضعیت روزهای آینده استان افزود: براساس بررسی آماری انجام یافته در روزهای آینده تعداد بیماران بستری در استان سیر نزولی را طی کرده و کاهش می یابد اما مردم و مسئولین نباید از این بیماری غافل شوند زیرا در صورت غفلت و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی با موج چهارم مواجه می شویم که بسیار سهمگین تر از موج سوم خواهد بود.

دکتر جواد آقازاده درباره وضعیت شیوع بیماری کووید ۱۹ افزود: استان یک موج بسیار سهمگین را گذراند و اکنون سیر نزولی را طی می کند.
وی با موثر خواندن محدودیت ها در کاهش میزان بستری و فوتی بیان کرد: محدودیت هایی از جمله محدودیت تردد ها، تعطیلی مشاغل گروه ۲ و ۳ و ۴در شهر های قرمز، محدودیت فعالیت بعد از ساعت ۱۸ و همچنین محدودیت های منع تردد ۹ تا ۴ صبح موجب کاهش تعداد بستری و فوتی در استان بود. این در حالی است که از تاریخ ۲۳ آبان ماه نتیجه اعمال محدودیت ها را مشاهده می کنیم. 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی درباره شهدای سلامت افزود: در راه مقابله با کرونا روزهای سختی را گذراندیم و یاد تمامی شهدای سلامتی که جانشان را در این راه از دست دادند گرامی می داریم‌.
به نقل از روابط عمومی علوم پزشکی استان، دکتر آقازاده افزود: بیشترین تعداد بستری های سندرم حاد تنفسی در استان ۱۷۵۲ بیمار بود که این تعداد رو به کاهش است. 
وی درباره وضعیت شهر ها از لحاظ شیوع کووید ۱۹ ابراز کرد: اکنون ۱۰ شهر آذربایجان غربی در وضعیت قرمز بوده و هفت شهر نیز در وضعیت نارنجی قرار دارند.


برچسب ها:

تاریخ: 1399/09/09 08:08 ق.ظ | دفعات بازدید: 126 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot