ARAZKHABAR.IR

ضرورت آسان سازی ازدواج در جامعه


ضرورت آسان سازی ازدواج در جامعه آراز خبر- نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه ازدواج مقدس‌ترین عمل در اسلام و از محورهای اساسی این دین است، افزود: والدین باید امکان ازدواج فرزندان خود که به سن ازدواج رسیده اند را فراهم کنند.

 حجت الاسلام سید مهدی قریشی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه ارومیه با اشاره به ضرورت مشارکت مردم در انتخابات آنی ریاست جمهوری اظهار کرد: حماسه انتخابات تکمیل کننده این حماسه تشییع است، شهید آیت الله رئیسی شبانه روز در راه خدمت به مردم تلاش کرد و برای قدردانی بهینه از این شهدای خدمت لازم است در انتخابات حضور گسترده داشته باشیم.

وی افزود: انتخابات مشارکت مردم در سرنوشت خودشان است و به همین دلیل رأی دادن به افراد اصلح لازم و ضروری است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب خصوصیات افراد اصلح را بیان کردند و با نگاهی به خصوصیات رئیس جمهور شهید می‌توان به انتخاب اصلح رسید.

وی اظهار کرد: اخلاص، پرکاری و رسیدگی به مشکلات مردم از خصوصیات ایشان بود و باید کسی را انتخاب کرد که خصوصیاتش به رئیس جمهور شهید نزدیک باشد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب فرمودند کاندیداها نباید لجن پراکنی و خلاف اخلاق عمل کنند، افزود: در ثبت نام برای انتخابات ریاست جمهوری ما موارد زیادی را شاهد بودیم از جمله اینکه افرادی ثبت نام کردند علت ثبت نام آنان قابل درک و تحلیل برای خود بنده نیست.

وی ادامه داد: افرادی که حتی ۲۰۰ هزار رأی ندارند می آیند و ثبت نام می‌کنند، ۲ احتمال در این زمینه وجود دارد یکی اینکه آنان قصد مطرح کردن خود را دارند و یا اینکه این افراد به شعور مردم توهین می‌کنند و آنان را پلی برای مطرح کردن خود قرار می‌دهند.

حجت الاسلام قریشی با بیان اینکه این وضعیت قابل قبول نیست ادامه داد: از شورای نگهبان انتظار می‌رود در آینده فیلترهای دیگری برای این موضوع تدوین کنند.

وی با تسلیت سالروز شهادت جوادالائمه (ع) افزود: در سال ۲۲۰ هجری این امام به شهادت رسیدند و جوان‌ترین امام بودند که ۲۵ سال عمر ایشان بوده است.

حجت الاسلام قریشی با اشاره به فرا رسیدن ماه ذی الحجه اضافه کرد: این ماه ماه عبادت و توبه است و حوادث مهمی مثل عید قربان، عید غدیر، روز عرفه، مباهله در این ماه مهم رخ داده است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با اشاره به سالروز شهادت حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) اظهار کرد: ازدواج در دین مبین اسلام دارای جایگاه خاص و از محورهای اساسی است.

وی با بیان اینکه ازدواج از مقدس‌ترین اعمال است گفت: هر کسی ازدواج کند نصف دین خود را تکمیل کرده است و انسان لازم است امکان ازدواج را برای افرادی که به سن ازدواج رسیده‌اند فراهم کند.

امام جمعه ارومیه اظهار کرد: سن ازدواج این روزها مقداری بالا رفته است که علت ان یکسری بهانه‌ها و مباحث فرهنگی مانند چشم و هم چشمی و داشتن امکانات است در حالی که این مساله وعده خداوند است و خداوند فرموده از فضل خود فقر آنان را جبران می‌کند.

وی با بیان اینکه باید ازدواج را آسان کرد اظهار کرد: باید هم ازدواج را آسان کرد و هم تشویق به این امر مقدس را در اولویت قرار داد و هم ملت و هم دولت لازم است در این زمینه نهایت تلاش و حمایت‌های لازم را داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با اشاره به اینکه فراهم کردن اسباب و زمینه ازدواج حق فرزند بر پدر و مادر است گفت: طبق فرموده ائمه سه نفر در روز قیامت در زیر سایه رحمت الهی خواهند بود و یکی مردی است که زمینه و امکان ازدواج برادر مسلمان خود را فراهم کند، را کمک کند ویا اسرار او را بپوشاند.

امام جمعه ارومیه اضافه کرد: این مساله در عفت و حیای جامعه و ایمان افراد و مساله جمعیت بسیار مؤثر است و این مساله یک موضوع مهم در کشور است.


برچسب ها:

تاریخ: 1403/03/18 01:21 ب.ظ | دفعات بازدید: 2060 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot