ARAZKHABAR.IR

فروش بلیط به افراد مشکوک به کرونا ممنوع شد


فروش بلیط به افراد مشکوک به کرونا ممنوع شد مدیرکل راهداری و حمل‌و‎‌نقل جاده‌ای آذربایجان غربی از ممنوعیت فروش بلیط به افراد مشکوک به کرونا در پایانه‌های مسافربری استان خبر داد.

ارسلان شکری گفت: با مصوبه ستاد مقابله با کرونا به‌‎منظور حفظ سلامت مسافران، از سوم آذرماه از فروش بلیط سفر با ناوگان حوزه حمل و نقل عمومی جاده‌ای استان به افراد مشکوک به کرونا جلوگیری خواهد شد و تمام شرکت‌های مسافربری استان اعم از ناوگان سواری کرایه، مینی‌بوس و اتوبوس ملزم به رعایت این مصوبه هستند.

وی ادامه داد: همه شرکت‌های حمل و نقلی موظف هستند پیش از صدور بلیط اتوبوس، تاکسی و مینی‌بوس برای مسافران، کد ملی آن‌ها را در سامانه مورد نظر وزارت بهداشت وارد کنند و در صورت مجاز بودن و تایید از سوی این وزارتخانه می‌توانند سفر جاده‌ای با وسائل حمل و نقل عمومی بین‌شهری داشته باشند.

مدیرکل راهداری و حمل‌و‎‌نقل جاده‌ای استان آذربایجان غربی یادآور شد: نظارت بر فعالیت و عملکرد پایانه مسافربری در اجرای این دستورالعمل بر عهده اداره کل راهداری و حمل‎ونقل جاده‌ای است و کارشناسان این اداره کل از فردا نظارت دقیق خود را بر اجرای دستورالعمل  آغاز خواهند کرد.

شکری با بیان اینکه پایانه‌های مسافربری جاده‌ای محل تجمع مسافران بوده و برای حفظ سلامت افراد اعزام وسیله نقلیه باید با ضریب ایمنی بالا باشد، تصریح کرد: در کنار این مصوبه پیش از این نیز غربالگری مسافران پیش از ورود به ترمینال‌های مسافری و تب سنجی از آن‌ها انجام می‌شد و در حال حاضر نیز اگر مسافری علائم بالینی داشته باشد اجازه سفر با وسائل حمل و نقل عمومی را به او نخواهیم داد.

مدیرکل راهداری و حمل‎ونقل جاده‌ای استان آذربایجان غربی به مسافران توصیه کرد که دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند و مسافرانی هم که بیمار هستند برای حفظ جان همنوعان خود با رعایت دقیق موارد بهداشتی، به هیچ عنوان از منازل خود خارج نشوند.


برچسب ها:

تاریخ: 1399/09/04 01:12 ب.ظ | دفعات بازدید: 141 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot